Pavargę po valgio su galvos skausmu

Jei po valgio pasireiškia nuovargis ir galvos skausmas, jums gali pasireikšti būklė, žinoma kaip reaktyvi hipoglikemija, taip pat vadinama po potraukinio hipoglikemija, kuriam būdinga gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas praėjus vienai-trims valandoms po valgio. Galite parodyti šios būklės simptomus be jo, todėl, jei po valgio atsiranda nuovargis ir galvos skausmas, kreipkitės į gydytoją. Kiti reaktyvios hipoglikemijos simptomai yra nerimas, drebulys, silpnumas, prakaitavimas, nuotaikos pokyčiai ir lengvi galvos skausmai.

Apie gliukozę

Hipoglikemija atsiranda, kai gliukozės koncentracija kraujyje yra mažesnė už įprastą diapazoną. Maisto produktai, tokie kaip ryžiai, vaisiai ir duona, yra angliavandeniai, kurie yra pagrindiniai gliukozės mitybos šaltiniai. Gliukozė suteikia organizmui energiją, kad galėtų atlikti kasdienes fiziologines funkcijas. Po valgio gliukozė patenka į kraują per ploną žarną ir eina į raumenis, kepenis ir audinių ląsteles. Insulinas padeda šiems ląstelėms naudoti energiją gliukozei. Kepenys ir raumenys saugo gliukozės kiekį kaip glikogeną būsimiems energijos poreikiams. Gliukozę galima paversti riebalais ir laikyti riebaluose, todėl padidėja svoris.

Reaktyvi hipoglikemija

Reaktyvi hipoglikemija atsiranda dėl insulino perprodukcijos, po kurio atsiranda streso hormonai. Po valgio, kasa išskiria per daug insulino, kuris greitai ir labai sumažina gliukozės kiekį kraujyje. Norint natūraliai užkirsti kelią gliukozės kiekiui kraujyje nuo “kritimo”, antinksčiai išsiskiria daug streso hormonų, epinefrino ir kortizolio, kad greitai padidintų gliukozės kiekį kraujyje.

Hipoglikemijos nežinojimas

1 ir 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kuriems nėra pastebimų mažų gliukozės kiekio kraujyje, yra hipoglikemijos nežinojimo, kuris išsivysto, kai organizmas keičia savo reakciją į gliukozės kiekį kraujyje. Pasikartojus hipoglikemijos epizodams, antinksčių liaukos nutraukia epinefrino ir kortizolio gamybą, kai gliukozės kiekis kraujyje yra per mažas, būklė vadinama hipoglikemija, susijusi su autonominiu sutrikimu.

Diagnozė

Jei norite diagnozuoti reaguojančią hipoglikemiją, gydytojas pasiteiraus apie savo simptomus ir ištirs gliukozės kiekį kraujyje, kol susidursite su juo. Jis patikrins jūsų simptomų palengvėjimą, valgydamas ar gerdami daiktus su 15-20 g cukraus. Gliukozės koncentracija kraujyje po 70 mg / dL, kai simptomai prasideda ir po valgio, patvirtina jo diagnozę.

Maisto alergija kartais sukelia galvos skausmą ir nuovargį po valgio. Pavyzdžiui, žmonės su pieno alergijomis gali atsirasti galvos skausmo po valgio jogurto, sviesto, grietinėlės ar sūrio. Kūnas išskiria cheminį histaminą alerginės reakcijos metu, dėl kurios sinusinės ertmės patinimas. Šis uždegimas sukelia galvos skausmą. Laikui bėgant, priklausomybė nuo kofeino vyksta žmonėms, kurie reguliariai per daug suvartoja kofeino gėrimus. Jei staiga sumažinsite ar nutraukite kofeino vartojimą, gali atsirasti požymių, susijusių su nutraukimu kofeinu, kuris, be nuovargio ir galvos skausmo, gali sutrikdyti psichinį mastą ir dirglumą.

Kiti priežastys