Silpni ir perlaistri plaukai

Plaukai dažnai yra pirmas dalykas, apie kurį žmonės žino apie kitus. Plaukų priežiūros produktų gausa ir įvairovė rinkoje rodo, kad moterys ypač mano, kad jų plaukų išvaizda ir būklė yra svarbūs jų paties įvaizdžiui ir savigarbai. Avarinis signalas gali sukelti plaukų gumulėlių ant plaukų šepetį arba duslintuvus ant dušo nuleidimo.

Kas yra normalus

Plaukai yra gerai, kai atskirų plaukų skersmuo yra mažesnis už vidurkį. Plaukai gali būti natūraliai ploni, tai reiškia, kad galvos odoje yra mažiau plaukų nei vidutinis. Plaukai netgi gali būti gerai, be plonos, ir atvirkščiai. Plaukų stipris dažnai būna genetinis, su tendencija turėti silpnus plaukus iš tėvų. Dauguma žmonių kasdien praranda nuo 100 iki 150 plaukų, tačiau šis nuostolis yra nedidelis tarp 100 000 plaukų, kurių vidutinis žmogus turi ant galvos. Kiekvieną kartą, kai plaukai yra prarasti, nauja vieta užima vietą. Šis procesas lėtėja arba ilgainiui sustoja, nes žmonės, ypač vyrai, sulaukia amžiaus.

Kas ne?

Plaukai susideda iš baltymo, vadinamo keratinu. Išorinis sluoksnis yra odelių, susidedančių iš ląstelių, kurios persidengia kaip žuvų skalės ir apsaugo minkštą vidinį sluoksnį, vadinamą žievu. Kortexe yra pigmentas, vadinamas melaninu, kuris suteikia plaukams jo spalvą. Plaukai, prarasti iš lūžių, skiriasi nuo įprasto plaukų slinkimo. Natūraliai patenka plaukai iš galvos, dažniausiai su pritvirtintą lemputę, o lūžis atsiranda tada, kai plaukai atsiranda virš galvos. Nors kai kurie plyšimai yra normalūs, per didelis plyšimas rodo žalą. Plaukų slinkimas dažnai pasireiškia kaip suskaidę galai, o dalelės keliauja plauko šerde ir galiausiai atsitraukia.

Chemijos karas

Pagrindinės plaukų susilpnėjimo ir sulaužymo priežastys yra blogas elgesys ir perprodukcija. Dažnos spalvos, tiesinimo ir nuolatinės bangos naudoja stiprias chemines medžiagas, kurios pažeidžia plaučių pluoštą ir atsipalaiduoja dėl plaukų stiprumo. Šios cheminės medžiagos gali patekti į kaukolę į žievę, pertvarkyti cheminius ryšius į permę arba ištiesinti plaukus arba pašalinti pigmentą, kad jį spalvotų. Naudojant per daug dažnai arba per stipriai koncentruojant, šios cheminės medžiagos gali sukelti negrįžtamą žalą, paliekant žievės ekspoziciją ir pasukant plaukus sausi ir švelniai. Kai plaukai labai susilpnėja, jis suskaido ir ilgainiui suskaido.

Šilumos ir streso netvarka

Šilumos iš pūstuvų, garbanojimo girliandų, plokščių lygintuvų ir karštų suktukų – net pernelyg entuziastinis šepečiu – gali pažeisti plaukų švaistai, dėl kurių susidaro plyšimas. Šlapio plauko džiūvimas šildo vandenį, kuris lieka po plauko odeliu, todėl plauko viduje plaukai ir palieka erdves viduje plaukų pluoštą, kuris silpnėja. Tam tikros šukuosenos, pavyzdžiui, ponytails, storosios pintinės ir dreadlocks, taip pat gali sukelti stresą plaukams, sukeliančius plyšimą.

Paimk atsargus

Kai matomi pasiskirstymo galai, jūsų plaukai aplyginti gali padėti išvengti tolesnės žalos, užkertant kelią skutimosi plaukams. Plaukams atsipalaiduoti nuo dažymo, perminių ir šildymo įrankių padeda išvengti plyšimo. Venkite šepetys plaukus ir niekada nešluokite šlapių plaukų. Kai kurie be recepto gaminiai gali laikinai padėti pataisyti žalą. Geras stilistikas turi pastebėti bėdų požymius ir naudoti švelnias ir silpnus plaukus.