Aukso aliejaus naudojimas ausų vaškui

Daugeliui žmonių, žinodamas, kaip naudoti saldųjį alyvą ausų pašalinimui, gali prireikti įsigyti brangių be recepto vaško minkštinančių lašų. Plačiau žinomas kaip alyvuogių aliejus, saldaus aliejaus yra paprastas namų gynimo priemonė, skirta atsipalaiduoti kietėjusi, užsispyrusi earwax gabaliukams, kurie gali užkimšti ausies kanalą ir sukelti potencialiai įkyrus ausies simptomus. Faktų apie saldųjį aliejų ir ausų vatą mokymas gali padėti nustatyti atvejus, kai nebrangus alyvuogių aliejaus butelis gali padėti atsikratyti lipnios per daug vaško.

Faktai

Ausys yra išskirtos iš specialių liaukų, oda yra oranžinės geltona medžiaga, suteptanti jautrią ausų kanalo odą. Tai taip pat padeda apsaugoti bakterijas ir kitas sveikas medžiagas nuo kenksmingų mažų, subtilaus ausies dalių. Paprastai ausies vakuumas palaipsniui palieka ausies kanalą mažuose gabaliukuose, dažnai padeda žandikaulių judėjimui, kuris atsiranda kramtyti ir rijant. Ausų vėrimas, kuris perauga per ausies kanalą, gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant neįprastai siauromis ausies kanalus, netinkamas ausų valymo procedūras ir klausos aparatų naudojimą. Anot Amerikos amerikiečių šeimos gydytojų akademijos, vaško tankinimas dažniau pasitaiko asmenims ir pagyvenusiems žmonėms.

Efektyvumas

Pagal Lisa Chavis praktikuojantį vaistininką ir knygos “Ask Your Pharmacist” autorius saldaus aliejaus pagrindinis minkštinimo tirpalas, skirtas užkietėjusioms arba užstatytoms ausims. Kaip aliejaus pagrindu sudaryta cerumenolitikė, alyvuogių aliejus veikia tepant vaško gabalėliais. Ši aliejaus danga leidžia lengviau išsiurbti vaško gabalus iš ausies kanalo, ypač jei atliksite procedūrą drėkinimo seanso metu.

Metodas

Įdėkite kelis lašus saldaus aliejaus tiesiai į ausų kanalą nukentėjusioje ausyje, rekomenduojame “Chavis”. Pakreipkite galvą į šoną arba laikykite jį ant lygaus paviršiaus, tokio kaip stalas, kad saldus aliejus visiškai įsiskverbtų į ausies kanalą. Saldaus aliejaus apdorojimas prieš miegą paprastai padeda aliejui visą naktį įsilieti į vašką. Tolesni veiksmai, plaunant vaško gabalėlius iš ausies, naudojant kūno temperatūros vandenį ir lemputės švirkštą. Pasirenkite drėkinimo vandenį ausies kanalo sienelės šalia vaško užkimšimo, kad sumažintumėte savo galimybes stumti vaško rutulį toliau į ausies kanalą, siūlo “Medline Plus”.

Apsvarstymai

Chavis pažymi, kad keletą dienų jums gali prireikti atlikti azoto aliejaus apdorojimą ant ausies vaško, kol pastebėsite, kad sutrikusio vaško simptomai pastebimai pagerėjo, o tai gali būti ausys, aklumas, palaipsninis klausos praradimas ir skambėjimas, niežėjimas ar kvapas Pažeista ausyje. Jei jums nepavyks gauti vaško gabalėlių arba jūsų simptomai, atrodo, nepagerės per tris dienas nuo gydymo saldžiu aliejumi, gali prireikti į pagalbą gydytojui pašalinti vašką. Pasirinkę gydytojo atliktą vaško pašalinimą vietoj saldaus aliejaus namuose, jei turite ausies vamzdelių, neįprastai siauromis ausies kanalais ar kenčia nuo diabeto.

Įspėjimas

Niekada nenaudokite saldaus aliejaus ar kokio nors kito cerumenolitiko, kad galėtumėte minkštėti ausų ausį į ausį, jei įtariate, kad gali būti sutrūkusios blauzdos. Plyšta būgnelė gali atsirasti dėl sužalojimo, pernelyg garsaus triukšmo ar ausų infekcijos, taip pat į medvilnės tamponus įterpti per ausį. Pažeistos bugrelio požymiai yra nenormalus garsus įtakuotas ausis, ausies drenažas, ausų skausmas arba ausų skausmas ir dalinis klausos praradimas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei įtariate, kad gali būti sutrikusi barbaką.