Geriausia geležies papildas, jei geležis sutrikdo skrandį

Jei negalite gauti pakankamai geležies per savo mitybą arba turite sveikatos būklę, kuri sutrikdo organizmo gebėjimą absorbuoti geležį, gydytojas gali rekomenduoti vartoti papildų. Geležies papildai gali būti sunkūs skrandyje, tačiau yra tam tikrų rūšių papildų ir būdų juos priimti, kad būtų galima sumažinti šalutinį poveikį. Kadangi per daug geležies gali būti pavojinga, įsitikinkite, ar gydytojas žino, kad vartojate geležies tabletes, todėl galite stebėti jo koncentraciją kraujyje.

Geležis

Jūsų organizmui reikia pakankamai geležies, kad galėtų tinkamai veikti. Geležies pagrindinis vaidmuo organizme yra pagalba deguonies transportavimui, bet taip pat palaiko imuninę funkciją, pažinimo vystymąsi, temperatūros reguliavimą, energijos metabolizmą ir darbo efektyvumą. Moterims prieš menopauzę reikia apie 18 mg per parą, o vyresnėms moterims ir vyresniems vyrams reikia apie 8 miligramus per dieną, pažymi Ohajo valstybinis universitetas. Visiems rimtiems vegetarams, nėščioms moterims, blogai maitinančioms dietoms ir asmenims, turintiems įtakos maisto absorbavimui, yra trūkumų. Jei esate susirūpinę dėl savo geležies, gydytojas gali atlikti kraujo tyrimus, kad patikrintų savo lygį.

Geležies papildai

Geležies papildai gaminami skirtingai, o kiekvieno žmogaus jautrumas geleziui yra unikalus, todėl gali prireikti tam tikrų bandymų ir klaidų, norint rasti priedą ir dozę, kurią galite toleruoti. Netgi rekomenduojama geležies dozė gali sukelti virškinimo trakto šalutinį poveikį, tokią kaip pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, tamsios spalvos išmatos ir pilvo skausmas. Kai kurios geležies piliulės yra enterinės arba uždelsto atpalaidavimo preparatai, kurie gali sukelti mažiau šalutinių poveikių, bet geležies Šių tipų tabletes nėra taip gerai absorbuojamas, kad jų paprastai nerekomenduojama, praneša “Mitybos papildų biure”. Jei jums reikia vartoti šių tablečių tipų, gydytojas gali pateikti rekomendacijas, kiek jums reikia. Vartojant padengtas tabletes, galite pastebėti, kad jūsų išmatos pasidaro juodos, nes tabletes negalima tinkamai liesti skrandyje. Jei taip atsitiks, pasitarkite su gydytoju.

Sumažinti šalutinius poveikius

Geležies papildai būna įvairių formų, įskaitant kapsules, lašus ir tabletes, ir galite pastebėti, kad tolerujate vieną formą geriau nei kita. Jūsų gydytojas gali padėti pasirinkti papildą, dėl kurio atsiras mažiausiai šalutinių poveikių. Nesvarbu, kokį geležies priedą vartojate, klivlendo klinika rekomenduoja vartoti maistą, kad išvengtumėte skrandžio sutrikimų. Jūs taip pat galite išmesti dozę per dieną, o ne viską iš karto. Jei vartojate papildą maistu, venkite pieno produktų, kavos, arbatos, grūdų, kofeino, antacidinių ar kalcio papildų, nes jie gali slopinti geležies absorbciją. Vartojimas su maistu ar gėrimais, kurių sudėtyje yra daug vitamino C, pvz., Apelsinų sulčių stiklo, pagerins absorbciją.

Geležies formos

Geležies papildai gali turėti įvairių formų geležies, įskaitant geležies sulfatą, geležies gliukonatą, geležies fumaratą ir kitus. Pasak “MedlinePlus”, galite manyti, kad tolerujate vieną formą geriau nei kita, ir tuos, kurių sudėtyje yra polisacharidų ir geležies komplekso, pvz., Niferex-150, teigiate, kad jie sukelia mažiau šalutinių poveikių, tačiau nėra pakankamai tyrimų, kad būtų galima atmesti tuos teiginius. Nėra jokio geležies papildymo, kuris būtų geriausias visiems, ir dažniausiai trunka bandymus ir klaidas, kad galėtumėte rasti priedą, kuris jums tinka ir padės jums patenkinti kasdienius geležies poreikius.