Kalamario nauda sveikatai

Jei manote, kad kalmarai priklauso masaluose, o ne virtuvėje, galite persvarstyti. Calamari, kitas kalmarų vardas, yra geras pasirinkimas jūsų sveikam gyvenimui, nesvarbu, ar esate suinteresuotas prarasti svorį, ar tiesiog įsitikinkite, kad jums reikia maistinių medžiagų.

Kalorijos ir riebalai

Paprastas, nevalytas kalmarai yra itin mažai kalorijų ir riebalų. Sushi kalmarai be jokių priedų turi tik 26 kalorijas už unciją ir mažiau nei pusę gramo riebalų. Tačiau, jei jūs nematote žaliavų kalmarų, būkite atsargūs, kaip paruošti kepimo būdus. “Calamari” dažnai patiekiamas keptas, todėl jis yra žymiai mažiau sveikas. 1 puodelio patiekalas iš džiovintų, giliai keptų kalmarų yra 205 kalorijų ir 15 procentų dienos vertės riebalų.

Baltymas

Calamari yra geras protien šaltinis. Paprasto kalmaro uncija siūlo 4,4 gramų baltymų arba apie 9 procentus dienos vertės. Baltymai yra gerai žinomi dėl savo vaidmens kuriant sveikuosius raumenis, tačiau taip pat svarbu dietų, nes jie padeda išlaikyti jūsų apetitą. Kūnas ląstai valdo baltymus, kurie padeda jums likti visiškai, pagal knygą “Persivalgymo pabaiga: kontroliuoti nepasotinamą amerikietišką apetitą”.

Vitaminai ir mineralai

“Calamari” teikia būtinus vitaminus ir mineralines medžiagas. Vien 1 uncija suteikia 9 procentus dienos kalcio vertės, 6,1 procento vitamino B12 dienos vertės, 2,8 procento dienos vertės cinkui ir 2 procentai vitamino C dienos vertės. “Epicurious Food Dictionary” taip pat praneša Kalmarai yra geras fosforo šaltinis.

Mažas gyvsidabrio turinys

Pastaraisiais metais vyriausybės agentūros, tokios kaip Aplinkos apsaugos agentūra, išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio gyvsidabrio kiekio žuvyse ir jūros gėrybėse. Gyvsidabris patenka į vandenynus dėl taršos. Tačiau ne visos žuvys ir jūros gėrybės vienodi, kai kalbama apie gyvsidabrį. EPA praneša, kad kalmarai yra viena iš geriausių valgomų žuvų, nes joje paprastai yra labai mažai gyvsidabrio.