Kodėl pasimatysi krepšinio kojos skausmas

Jei kaklo skausmas kyla dėl krepšinio, priežastis gali būti įvairūs klausimai. Bet kokia situacija nuo netinkamos avalynės ir nepakankamo pregamo, tęsiasi iki pėdų fascito ir net prasto bėgimo technikos. Jei skausmas yra reikšmingas ar išlieka ilgiau nei porą dienų, nedvejodami kreipkitės į gydytoją. Kojų skausmas turi būti vertinamas rimtai.

Poilsio sportininkai dažniausiai patiria kulnų skausmą dėl priežasčių, kurias galima ištaisyti be operacijos. Kojų skausmas gali atsirasti dėl nepakankamo tempimo ar treniruotės prieš žaidimą, varžybas ar atvirą sporto salę. Jis taip pat gali kilti dėl aktyvios krepšinio dalyvavimo po ilgo neveiklumo. Galite paprasčiausiai žaisti krepšinį, negu jūsų kojos gali susidoroti šiuo metu, dėl to per daug sužalojimų, tokių kaip raumenų įtempimas jūsų kulniukoje. Apsilankykite podiatrist, jei skausmas išlieka. Poilsis be medicininės priežiūros gali sukelti minkštųjų audinių uždegimą jūsų kulniuką ir sukelti nepagrįstą stresą pačiam kulno kaului.

Kilpos skausmas taip pat gali kilti dėl blogo bėgimo technikos ar problemų su kojomis. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės dirba su “plokščiomis pėdomis”. Pataikydamas į žemę su savo kulnais, pirmiausia sukuriamas papildomas stresas jūsų sąnarių, arkos ir jūsų kulno kaulų. Jūsų kojos turi nukristi žemę su kojų kamuoliukais, kad sumažėtų jūsų kulniukai ir pagerėtų jūsų greitis. Kai kurie kulnų skausmo atvejai atsiranda dėl žalos kitur, kuria kompensuojamos jūsų kojos, dėl to gali pakenkti jūsų kulniukai. Kitos pėdos ligos, kurios gali sukelti kulnų skausmą, yra artritas, psoriazė, podagra, navikai, kulno spurgai ir nervų pažeidimai.

Viena dažniausiai pasitaikančių kulno skausmo priežasčių yra pėdų fastizitas arba uždegimas pėdų fascinė dalis. Pėdų fascija yra audinių sankaupa, esanti jūsų kojoje, kuri palaiko jūsų arką. Padusių fascitų sukelia pernelyg didelis postropijos fascinis siūlas, gaminantis mažus ašaros pluoštiniame fasado audinyje, ypač taške, kur fasija jungiasi su kulno kaulu. Krepšinis, tinklinis ir teniso žaidėjai yra linkę patirti pėdų fasciitą, ypač jei dėvėję batus, kurie nepalaiko kojų. Sportininkai yra ypač jautrūs pamaitintu fascijumi, kai jie stumia save už savo įprastos treniruotės režimo.

Panašus į pėdų fastizą, kulniuką sukelia paprastojo kulno skausmo priežastis poilsio krepšininkams. Kojų kulnas yra nereguliarus kaulų augimas. Tai atsitinka toje vietoje, kur kulno kaulai jungiasi su augalo fasadu. Ši sąlyga sukelia jūsų kojos raumenis ir jūsų padų fasciją. Panašiai kaip ir padų fascitą, jį gali sustiprinti krepšinio žaidimas netinkamuose arba nusidėvėjusiose batose, o kai kuriais atvejais – pusarterinis fascitas. Vėlgi visada pasikonsultuokite su gydytoju dėl galutinio žodžio.

Paprastos priežastys

Bėgimo technika ir pėdos problemos

Padų fascitas

Kulnas spur