Pušynai, kurių sudėtyje yra purinų

Rasta visuose gyvuose organizmuose yra purinas, reikalingas genetinei medžiagai ar DNR gamybai. Baltymų maisto produktai yra turtingiausi purino šaltiniai, tačiau kai kurie vaisiai ir daržovės taip pat yra didesni. Kai jie metabolizuojami, purinai skirstomi į šlapimo rūgštį. Kai kuriems žmonėms didelė šlapimo rūgšties koncentracija gali sukelti podagra arba inkstų akmenis. Valgyti mažai purino dietą gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį.

Aukščiausios rūšies daržovių daržovės

Mažai purino dieta ribojama nuo 100 iki 150 miligramų šlapimo rūgšties kiekvieną dieną. Dauguma daržovių laikomi mažo purino maisto produktais, kurių 100 gramų porcijoje yra mažiau kaip 100 miligramų šlapimo rūgšties. Daržovės, kuriose yra daug purinų, yra artišokai, pupelių daigai, brokoliai, briselės kopūstai, porai, grybai, žirniai ir vėžiagyviai. Šiuose daržoviuose yra nuo 60 iki 100 miligramų šlapimo rūgšties 100 gramų. Jie turėtų būti valgyti nedideliais kiekiais, todėl, pasirinkdami mažai purino dietą, parinkite tik vieną didelio purino daržovių per dieną.

Vidutinio sunkumo purio daržovės

Daržovių su vidutiniu kiekiu purinų galima valgyti didesnėmis porcijomis mažai purino dieta. Geras pasirinkimas, kuriame yra apie 20-50 miligramų šlapimo rūgšties 100 gramų porcijoje, yra šparagai, bambuko ūgliai, kopūstai, žiediniai kopūstai, kukurūzai, žalios arba stambios pupelės, žalieji pipirai, kopūstai, kolagiai, špinatai ir vasaros skvošas. Dauguma žmonių, vartojančių žemą purino dietą, kiekvieną dieną gali saugiai turėti bent du porcijas šių daržovių.

Mažiausia puriška daržovė

Mažiausia purino kiekio daržovių yra morkos, cikorijos, baklažanai, salotos, svogūnai, ridikai ir pomidorai. Bet kurią iš jų galima valgyti didesnėmis porcijomis ir visą dieną. Su kai kuriais iš jų pagamintų didelių salotų valgymas yra geras būdas gauti daugiau daržovių ir vis dar laikytis žemo purino dietos.

Kiti svarstymai

Svarbu pažymėti, kad net didžiausia purino daržovės yra gerokai mažesnės nei valgomieji produktai ir organiniai mėsos produktai, tokie kaip mėsa, jūros gėrybės ir kepenys, kurių porcija yra nuo kelių šimtų iki 1000 miligramų. Jei jums buvo patarta apriboti didelio purino maisto produktų kiekį, taip pat naudinga gerti mažiausiai 8-12 stiklines vandens ar skysčių per dieną, nes tai padeda skiesti šlapimo rūgšties šlapimą ir išvengti greito svorio, dėl kurio gali padidėti šlapimo rūgšties kiekis.