Kas sukelia silpnumą ir galvos svaigimą po vaikščiojimo ant treniruoklių?

Idealiu atveju vaikščiojimas ant treniruoklio turėtų padėti jums jaustis stiprus arba galbūt šiek tiek pavargęs, bet jaustis silpnas ir galva svaigsta – tai ženklas, kad kažkas negerai. Per didelis bėgimo takas pėsčiomis greičiau nei galite, pernelyg ilgai ar per ilgai gali sukelti silpnumą ir galvos svaigimą. Problema gali būti kažkas paprastos, nes joje nėra pakankamai maisto ar vandens, bet tai gali būti ir rimtų sveikatos sutrikimų rezultatas. Jei pastebite, kad problema kyla nuosekliai, nepaisant prevencinių veiksmų, kreipkitės į gydytoją.

Mažas cukraus kiekis kraujyje ir dehidracija

Jei jūs praleidote valgį arba negerai pakankamai valgio, gliukozės kiekis kraujyje nepakaks, kad jūsų smegenys veiktų tinkamai, o tai gali sukelti silpnumą ir galvos svaigimą. Pratimai gali sustiprinti būklę, nes jai reikia daugiau energijos. Be jausmų apsvaigimo ir silpnumo, taip pat galite patirti dirglumą, galvos skausmus, drebėjimą, nerimą ir pernelyg didelį prakaitavimą. Nepakanka skysčių jūsų kūne gali sukelti panašų poveikį. Norėdami išspręsti problemą, valgykite visą valgį po 2-4 valandų, kol pateksite į bėgimo takelį arba sunaudosite nedidelį užkandą 30 minučių iki pratybų. Kolumbijos universiteto sveikatos tarnybos rekomenduoja gerti 16 uncijų skysčio 2 valandas, kol pateksite į bėgimo takelį ir gerkite daug vandens per pratimą ir po jo. Jei treniruojate ilgiau nei 60 minučių, gerkite gėrimą, pagamintą elektrolitais, kad galėtumėte efektyviau hidruoti.

Tinkamo aušinimo laikotarpio stoka

Kai jūs užsiimate pratimu, jūsų širdis išsiplauna greičiau, kad kraujyje būtų raumenys. Jūsų kraujagyslės plečiasi, kad atsikratytų perteklinės šilumos. Jei staiga nustosite vaikščioti ant balandzio, jūsų kraujagyslės vis dar išsiplės, bet jūsų širdies ritmas sulėtės. Dėl to sumažėja kraujospūdis, dėl kurio gali atsirasti galvos svaigimas ir silpnumas. Kad tai nepasikartotų, palaipsniui mažinkite savo tempą per kelias minutes, prieš visiškai sustodami.

Judesio ligos

“Motion” liga yra jūsų smegenų rezultatas, kai jūsų kūnas, vidinė ausis ir akys gauna mišrų signalą. Jūs galite būti ypač jautriai reaguoti į judesio susirgimus, arba galite turėti vidinės ausijos sutrikimą, kuris sukelia problemą. Nors judesio susirgimas paprastai yra susijęs su judančia transporto priemone, pvz., Valtimi ar lėktuvu, važiuojant ant treniruoklio gali būti panašus poveikis. Be silpnumo ir galvos svaigimo, gali atsirasti pykinimas, šaltas prakaitavimas, blyški oda ir padidėjęs seilėtekis. Norėdami išvengti judesio susirgimo, nukreipkite dėmesį į stovintį objektą, esantį priešais bėgimo takelį, kai vaikščiojate. Pasitarkite su gydytoju, jei problema išlieka.

Sveikatos sąlygos

Daugelis pagrindinių sveikatos sutrikimų gali sukelti galvos svaigimą ir nuovargį. Dažniausiai jie susiję su širdimi. Nešioti širdies susitraukimų stebėjimo pulto praneša, ar laikote savo tikslinę širdies ritmo zoną. Bet jei jūsų širdis neveikia tinkamai, smegenyse nepasieksite pakankamo kraujo kiekio, kuris gali sukelti silpnumą, nuovargį, galvos svaigimą ir pykinimą. Dėl aukšto ar žemo kraujospūdžio gali atsirasti panašių simptomų. Diabetas, medžiagų apykaitos sutrikimai, smegenų ligos ir tam tikri vaistai, ypač kraujo skiedikliai, gali sukelti silpnumą ir galvos svaigimą.