Vegetariška dieta ir dažnas šlapinimasis

Dažnas šlapinimasis gali būti nepatogus, tačiau, jei manote, kad jūsų vegetariška dieta yra priežastis, gali būti verta nerimauti. Vegetariška dieta neapima mėsos, paukštienos ir žuvies. Jei valgote sveiką ir subalansuotą vegetarišką dietą, turintį sudėtingų angliavandenių, skaidulų ir pagrindinių vitaminų bei mineralų, gali būti mažesnė širdies ligų ir diabeto rizika. Nors nėra tiesioginio ryšio tarp reguliarių vizitų į vonios kambarį su šlapinimu ir vegetarišką maistą, kai kurie maisto pasirinkimai gali padidinti skysčių kiekį arba veikti kaip lengvas diuretikas. Pasitarkite su savo gydytoju, jei esate susirūpinęs dėl šlapinimosi padidėjimo.

Didelis vandens suvartojimas

Remiantis “Clemson Cooperative Extension”, jūsų šlapinimasis dažnis gali būti dėl to, kad valgo daugiau vaisių ir daržovių, kurie turi didelį vandens kiekį ir paprastai sudaro apie 20 procentų jūsų kasdienių skysčių poreikių. Kai kuriuose vaisiuose ir daržovėse, tokiose kaip arbūzas, salierai, apelsinai ir salotos, yra daugiau kaip 85 proc. Vandens. Vaisiai ir daržovės yra svarbus maistinių medžiagų šaltinis vegetariškoje dietoje, todėl neturėtumėte mažinti savo suvartojimo. Tačiau gali būti naudingi vaisiai ir daržovės, kurių vanduo yra mažesnis, pavyzdžiui, bananai, bulvės ar žirniai.

Natūralūs diuretikai

Kai kurie vaisiai ir daržovės taip pat yra natūralūs diuretikai. Pavyzdžiui, petražolės daro įtaką natrio ir kalio koncentracijai jūsų kūne, o tai keičia vandens srautą, dėl kurio atsiranda diurezė. “The West Indian Medical Journal” paskelbtame 2010 m. Tyrime taip pat nustatyta, kad šparagai yra veiksmingas diuretikas. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, kiti maisto produktai, kurie gali padidinti šlapinimą, yra svogūnai, porai, lapinės žalumynės, moliūgai, vynuogės ir ananasai.

Gauti daugiau kalio

Vaisiai ir daržovės taip pat yra daug kalio. Maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug kalio, padidėja natrio išsiskyrimas su šlapimu, o tai padeda sumažinti skysčių susilaikymą ir gali būti iš dalies atsakingas už šlapinimosi padidėjimą. Kuriant daugiau kalio dietoje ir mažinant natrio kiekį taip pat padeda pagerinti kraujospūdį, todėl sumažėja širdies ligų rizika. Jei sergate inkstų liga, jūsų dietoje daugiau kalio gali būti kenksmingas.

Gerti daugiau skysčių

Vegetariška dieta yra užpildyta maisto produktais, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, o tai yra svarbi maistinė medžiaga, kuri padeda skatinti reguliarumą žarnyne. Valgydami didelės ląstelienos dietą, būtina užgerti daugiau skysčių, kad būtų išvengta vidurių užkietėjimo. Jei geriate daugiau skysčių, kad išvengtumėte ar pagerintumėte vidurių užkietėjimą jūsų vegetariškoje dietoje, tai taip pat gali padidinti šlapinimąsi. Kiek skysčių, kurių jums reikia gerti didelės ląstelienos dietos, skiriasi. Paprastai žmonėms reikia 1 kvarto vandens už kiekvieną 50 svarų kūno svorio, arba 2 1/2 kvartes žmogui, kuris sveria 125 svarų.