Geriausi maisto produktai gerd pacientams

Kartą per mėnesį keturiasdešimt procentų amerikiečių patiria rėmuo, o bent 15 procentų – 20 procentų tai bent kartą per savaitę. Kai rėmuo tampa jūsų kasdienio gyvenimo dalimi, gali atsirasti gastroezofaginio refliukso liga. Taip pat vadinama GERD, ši sąlyga yra skrandžio rūgšties išsiliejimas į stemplę. Apatinis stemplės sfinkteris (LES) maitina skrandį, tačiau, kai pasikeičia LES slėgis, jis gali atidaryti maistą ir leisti jį į stemplę. Valgydami maisto produktus, kurie palaiko LES spaudimą, išvengdami tų, kurie jį mažina ir keičia paprastus gyvenimo būdus, galite kontroliuoti savo GERD.

Aukštyn baltymui

Didelė baltymų dieta paskatins skrandžio sekreciją ir padidins LES spaudimą. Tai padės skrandžio sultims grįžti prie jūsų stemplės. Būkite tikri, kad jūsų baltymų pasirinkimas yra mažas riebalų, nes riebalų mityba padidins GERD simptomus. Mažai riebalų baltymų pasirinkimas apima kepta arba kepta vištiena be odos, žuvis, kalakutiena, pupelės ir ankštiniai augalai.

Padidinkite pluoštą

Didelė ląstelienos dieta yra susijusi su sumažėjusia Barretto stemplės rizika, kurią sukelia lėtinė GERD. Bendras pluoštas, taip pat pluoštas iš vaisių ir daržovių yra susijęs su mažesne rizika ir gali būti apsaugotas nuo GERD simptomų. Siekiama 20-35 gramų pluošto per dieną iš vaisių, daržovių, nesmulkintų grūdų, pupelių ir ankštinių daržovių.

Kramtomoji guma

Kai rūgštis iš skrandžio patenka į burną, tai gali sukelti dantų eroziją ir blogą kvapą. Kramtomoji cukraus guma po valgio gali susilpninti refliuksą dėl padidėjusios seilių gamybos, todėl padidėja rijimo dažnis. Kai praryjate, geriate refliukso ištraukimą iš burnos, neleidžiate suskaidyti dantų ir dantenų.

Maistas, kurį reikia vengti

Kalbant apie GERD gydymą, tai, ką jūs nevalgote, kartais yra svarbesnis už tai, ką valgote. Riebalai, kofeinas, šokoladas, pipirmėtis, česnakai, svogūnai ir alkoholis mažina LES slėgį, dėl to padidėja GERD simptomai. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug rūgščių, pavyzdžiui, citrusinių vaisių sultys, pomidorų sultys ir kiti prieskoniai, gali dirginti stemplę, todėl juos reikėtų vengti, jei jie sukelia nepageidaujamus simptomus.

Gyvenimo pokyčiai

Gyvenimo būdo pasikeitimas gali labai pakenkti GERD pacientams. Venkite rūkyti ir esate aplink rūkantiems. Rūkymas sumažina LES slėgį ir sulėtino skrandžio ištuštinimo greitį. Kojos galvos kilimas 6 colių atstumu leidžia gravitacijai, kad maistas nepatektų į skrandį. Purškimas sukelia LES susilpnėjimą, vengti skrandžio plukimo valgant mažesnius patiekalus ir nevalgykite valgyti ne vėliau kaip per dvi-tris valandas prieš miegą. Lieknas svoris taip pat padės sumažinti GERD simptomus. Jei GERD pablogėja, apsilankykite savo gydytojui, kad surastumėte geriausią gydymą.