Kodėl moterys gauna veido plaukus ir plaukus ant kaklo?

Šiandienos visuomenėje moterys labai sąmoningai suvokia, kad jų kūnas yra veido plaukai ir per daug plaukų. Maždaug 20 milijonų amerikiečių kas savaitę naudoja tam tikrą sveikatos ir grožio produktą, kad pašalintų šį plaukų slinkimą. Kai kurie sako, kad tai sukelia hormonų pusiausvyros sutrikimas, o kiti gali sakyti, kad tai yra senėjimo požymis. Gydytojas ir aptariant, ar jūsų plaukai yra normalūs ar nenormalūs, yra geriausias būdas gauti tinkamą gydymą, kuris jums reikalingas.

Kas yra normalus?

Kai moterys tampa menopauzės laikotarpiu, jų estrogeno lygis, lyginant su androgenu, gali pasikeisti. Šis disbalansas sąlygoja šiek tiek padidėjusį veido plaukus. Dažnai gydytojai gali skirti hormonų tabletes, kad neutralizuotų šį disbalansą. Kitas veiksnys apsvarstyti yra jūsų paveldimas genai ir etninė kilmė. Pvz., Jei jūsų motina ir tėvas turi virš vidutinio dydžio veido plaukus, labiau tikėtina, kad tai taps jūsų pilnametystėje.

Kas yra nenormalus?

Tik gydytojas gali pasakyti, ar jūsų plaukų augimas yra normalus ar nenormalus per medicininį egzaminą. Aptariant savo medicininę ir šeimos istoriją bei testuojant testosterono kiekį, svarbiausia nustatyti plaukų augimo šaltinį. Hirsutismas yra sutrikimas, kurio metu androgenai gamina didžiulius veido plaukus. Plaukai gaminami kūno vietose, kur moterys paprastai nešioja plaukus, pvz., Kaklą, smakrą, šonkaulių srities, pilvo, krūtinės ir netgi šlaunų.

Hirsutizmas ir PCO

Daugelis hirsutizmo sukelia anergogenų perprodukciją iš vieno iš dviejų natūralių androgenų šaltinių moterims: kiaušidėms ar antinksčiams, sako cnn.com. Polycistinė kiaušidžių liga arba PCO yra dažniausia būklė, kurią sukelia padidėjęs androgenų kiekis. Ši liga taip pat sukelia nereguliarus mėnesinių ciklų ir nesugebėjimo pastoti.

Nenormalus veido plaukų gydymas

Gimimo kontrolės tabletės arba kiti hormoniniai kontraceptikai, kurių sudėtyje yra hormonų estrogeno ir progestino, gydo hirsutizmą, slopindami jūsų kiaušidžių orgazmą, teigia “mayoclinic.com”. Taip pat yra antivandrogeninių vaistų, kurių imamasi siekiant blokuoti androgenų prisijungimą prie jūsų kūno receptorių. Topiškas kremas taip pat gali būti taikomas dėmėms su plaukų slinkimu moterims. Tai sulėtino augimo procesą, bet nepašalina esamų plaukų. Kai kurie iš šių metodų gali užtrukti kelias mėnesius, kad netgi parodytų skirtumą, bet labai svarbu įsitikinti, kad jums reikia tinkamos medicininės pagalbos ir dėmesio.

Veido plaukams gydymas

Yra daug įvairių gydymo būdų, siekiant pašalinti per daug ir nepageidaujamus plaukus. Kai kurie gali būti brangesni už kitus. Elektrolizė yra procedūra, kai į kiekvieną plaukų folikulą įkišama maža adata, kuri siunčia elektros impulsą energijai, norint nušauti plaukų folikulus. Lazerinė chirurgija yra procedūra, kurioje labai koncentruotas šviesos spindulys nuskaitys visą odą ir užmuš plaukų folikulus. Abu šie metodai yra labai skausmingi ir net gali prireikti kartotinių procedūrų.