Kas yra dvišalė hallux valgus deformacija?

Hallux valgus pėdos deformacijos, paprastai vadinamos bunionais, dažnai būna skausmingos ir galiausiai gali paveikti jūsų gebėjimą vaikščioti. Šie deformacijos dažnai būna paveldimi ir gali pradėti vystytis paauglystės metu. 2008 m. Birželio mėn. Paskelbtame tyrime “Artritas ir reumatas” “hallux valgus” yra dvišalis – tai reiškia, kad kojos yra paveiktos – maždaug 50 proc. Ligonių.

Hallux Valgus

Dvigubas hallux valgus atsitinka, kai didelis pirštų kampas į vidų, link kitų pirštų. Tai dažnai sukelia kaulų, esančių jūsų pirštų pagrinde, išstumti, todėl dėvėti batus sunku. Laikui bėgant, jūsų batai gali patrigubėti nuo šių kaulų. Tai gali sukelti minkštųjų audinių uždegimą, sukelti paraudimą ir skausmą. “Hallux valgus” taip pat gali sukelti kitų kojų pirštų deformacijas dėl didelio piršto slėgio.

Gydymas

Gali prireikti gydyti skausmingą hallux valgus. Naktį gali dėvėti skiauteris, kad padėtume nukreipti pirštus į teisingą padėtį, tačiau tai tik efektyvi, jei jūsų kaulai vis auga. Platesni batai ir išpjaustymo pagalvėlės gali sumažinti slėgį ant jūsų kojos, kur kaulai išsikiša, pusę, nors šie laikini sprendimai; chirurgija yra vienintelis būdas visam laikui ištaisyti hallux valgus. Didelė kaulo dalis yra chirurginiu būdu pašalinta, o tvirtos minkštos audinių struktūros yra išleidžiamos, kad pagerėtų jūsų kojų padėtis. Nedidelis varžtas arba viela gali būti įdėta, kad tolesnė padėtis būtų stabilizuota.