Kodėl galvos skausmas po to, kai nevalgė kavos?

Kada nors be kasdienio puodelio kavos, gali atsirasti silpnų galvos skausmas, net jei jūs geriate tik vieną ar dvi puodelius per dieną. Galvos skausmas yra tik vienas pašalinimo simptomas priklausomybės, kurią sukelia šis populiarus gėrimas. Laimei, galvos skausmas, kurį sukelia kavos pašalinimas, yra lengvas gydymas, o jūs netgi galite jį užkirsti kelią, jei atsargiai pasiruojate išeiti iš kavos girtuoklių gretų.

Kava yra populiari visame pasaulyje, ir daugelis žmonių, atrodo, negali pradėti dieną be šviežiai paruošto puodelio. Tačiau kofeino kavos kiekis ne tik perka jus ir padidina energijos lygį. Tai taip pat gali paveikti jūsų smegenis taip, kad jums kenčia nuo pasikartojimo simptomai, kai praėjo tik per dieną be kavos. Kepama kavos sudėtyje yra apie 100-150 mg kofeino, o espreso sudėtyje yra 80-120 mg už kiekvieną šūvį. Kuo daugiau kavos geriate, tuo didesnė tikimybė, kad jūs patiriate nutraukimo simptomus, įskaitant galvos skausmą.

Kofeino pašalinimas pasireiškia dėl to, kad kasdienio kofeino nurijimas keičia kraują smegenyse. Visų pirma kraujo tekėjimas sulėtinamas, kai valgote kasdien puodelį ar du kavos ir padidėja, kai kurį laiką trunkaite be kofeino infuzijos. Prieš vartojimą reguliariai reikia septynių dienų, kad būtų sukurta priklausomybė, dėl kurios galite nutraukti nutraukimo simptomus. Pasak Amerikos galvos smegenų draugijos, vartojant tik 100 mg kofeino, daugumai žmonių gali išstumti galvos skausmą įlankoje, o kai kurie žmonės vengia galvos skausmo su maždaug 25 mg kasdienės kofeino suvartojimo. Tačiau kai kurie žmonės gali turėti genetinį atsparumą besivystančių priklausomybių atsiradimui ir niekada nepastebi galvos skausmo ar kitų simptomų.

Žmonės, kuriems pasireiškia kofeino pašalinimas, taip pat gali jaustis mažiau budrus ir energingas, be galvos skausmo. Kiti simptomai yra nuovargis ir sunku susikaupti. Kai kurie žmonės taip pat tampa susierzinę ir nerimaujantys be kasdienio kavos puodelio.

Mažai kavos geriamuoju vartojimu paprastai sumažėja kofeino pašalinimo sukeltas galvos skausmas. Jei nenorite vėl gerti kavos, neatsarginės skausmo malšintuvai, tokie kaip ibuprofenas, aspirinas ar acetaminofenas gali padėti sumažinti galvos skausmą. Jei jūs turite nustoti vartoti kavą, palaipsniui mažinkite kiekį, kurį geriate, o ne išmesti šaltą kalakutienę, gali padėti išvengti kofeino pasikartojimo simptomų.

Kava

Kofeino pašalinimas

Kiti simptomai

Galvos skausmas