Kokios yra linų sėklų miltų nauda?

Linų sėklų miltai, taip pat vadinami sėmenų miltais ar žemės lininėmis sėklomis, gali lengvai tapti jūsų dietos dalimi, siekiant padėti jums suvartoti pagrindines maistines medžiagas. Jis taip pat gali turėti naudos sveikatai, pavyzdžiui, mažinti jūsų širdies ligų ir vėžio riziką, nors tyrimai vis dar yra preliminariai.

Mitybos pranašumai

Į 1 šaukštą patiekalą iš linų sėklų miltų yra 37 kalorijos, 8 procentai dienos vertes pluošto ir tiamino, 9 procentai DV mangano ir 7 procentai DV magnio. Fiber padeda sumažinti riziką širdies ligoms, padidėjusiam cholesteroliui, kai kurioms vėžio formoms ir vidurių užkietėjimui, taip pat gali padėti kontroliuoti svorį ir cukraus kiekį kraujyje. Thiaminas yra svarbus norint paversti maistą, kurį valgote, į energiją, o manganas yra būtinas tinkamam kaulų vystymuisi ir žaizdų gijimui. Norint kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį, jums reikia magnio. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, linų sėklų miltai taip pat suteikia pagrindinę omega-3 riebalų alfa-linoleno rūgštį arba ALA, kuri gali sumažinti jūsų širdies ligų, artrito ir uždegiminės žarnos ligos riziką.

Galimas vėžio rizikos sumažinimas

Naudingi augaliniai junginiai linų sėklose, vadinami lignanais, kurie veikia kaip estrogenai organizme, gali padėti sumažinti vėžio riziką. Remiantis straipsniu, paskelbtu 2010 m. Gegužės mėn. “Visuotinės apžvalgos maisto mokslu ir maisto sauga”, šios medžiagos gali sumažinti vėžio ląstelių, ypač jautrių hormonams, įskaitant prostatos, krūties ir endometriumo vėžines ląsteles, plitimą.

Širdies sveikatos nauda

Kaip nurodoma straipsnyje “Taikomosios fiziologijos, mitybos ir metabolizmo” paskelbtame straipsnyje spalio mėnesį, galima gauti linų sėklų paros dozę, kuri gali sumažinti cholesterolio kiekį iki 11 proc. Dėl ląstelienos, omega-3 riebalų ir lignanų. MedlinePlus duomenimis, linų sėmenys mažina mažo tankio lipoproteinų ar “blogo” cholesterolio kiekį, nedarant įtakos didelio tankio lipoproteinų ar “gero” cholesterolio kiekiui.

Naudojimas ir svarstymai

Linų sėklų miltus galite sumaišyti su vandeniu, kad jie būtų naudojami kiaušinių kepimui kepintuose daiktuose, arba pabarstykite į savo jogurtą, sumuštinius, kokteilius ar grūdus. Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pridėdami daug dietos su linų sėmenimis. Staiga padidindamas savo skaidulų kiekį, tai gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., Viduriavimą, vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą ar pilvo skausmą. Nenaudokite linų sėklų, jei turite žarnyno būklę, dėl kurios reikia laikytis mažai plaušo dietos. Linų sėmenys taip pat gali sąveikauti su gimdymo kontrolės tabletėmis, vaistų nuo cukrinio diabeto, kraujo skiediklių, acetaminofeno ir antibiotikų.