Kokios yra žemės riešutų aliejaus nauda?

Žemės riešutai, labiau žinomi kaip žemės riešutai, yra ankštiniai, kuriuos galima perdirbti į aliejų. Žemės riešutų aliejus gaminamas iš presuotų riešutų, kuriuose yra daug riebalų, kurių sudėtyje yra 40-50% riebalų, spaudžiant. Kaip ir kitos augalinės kilmės alyvos, žemės riešutų aliejuje nėra cholesterolio.

Turtingas nesočiųjų riebalų

Žemės riešutų aliejaus 1 šaukštas patiekiamas iš 13,5 gramų bendro riebalų, dauguma iš kurių yra nesočiosios riebalai. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja didžiąją dalį savo riebalų gauti iš nesočiųjų riebalų. Sočiųjų ir trans-riebalų pakeitimas nepasotintomis riebalinėmis rūgštimis gali sumažinti širdies ligų riziką; mononesočiųjų riebalų rūgštis padeda sumažinti blogų cholesterolio kiekį. Žemės riešutų aliejuje yra 6,2 gramų mononesočiųjų riebalų už šaukštą, 46 proc. Viso riebalų kiekio ir 4,3 gramų polinesočiųjų riebalų, 32 proc. Viso riebalų kiekio.

Nėra cholesterolio

Jūsų kūnas natūraliai gamina tiek cholesterolio kiekį, kiek reikia, todėl dietinis cholesterolio kiekis nereikalingas, o žemės riešutų aliejuje nėra cholesterolio. Didelė cholesterolio koncentracija kraujyje gali padidinti jūsų arterijose susikaupusių plokštelių kiekį, didinant jūsų aterosklerozės išsivystymo tikimybę, dažniausiai vadinamą sukietėjusiomis arterijomis.

Natūralus antioksidantas

Žemės riešutų aliejus yra natūralus fitocheminių, antioksidantų šaltinis, apsaugantis jūsų kūną nuo toksinų ir laisvųjų radikalų pažeidimo. “Kritiškų apžvalgų apie maisto mokslus ir mitybą” 2014 m. Išleido apžvalgą, kurioje nustatyta, kad žemės riešutų aliejus, dėl savo didelio antioksidantų kiekio, sumažina uždegimą tiems, kurie reguliariai jį įtraukė į savo mitybą. Žemės riešutų aliejus taip pat yra geras vitamino šaltinis E, natūralus antioksidantas.

Virti žemės riešutų aliejumi

Žemės riešutų aliejus turi šiek tiek veršingą skonį ir natūralų turtingumą, pridedant daugelio virtų patiekalų gylis. Jis gali būti naudojamas daugumoje patiekalų, kuriuose riešutų skonis yra arba užmaskuotas, arba pasveikintas, pvz., Aštriais patiekalais ar bulvytėmis. Žemės riešutų aliejus puikiai tinka didelės temperatūros virimo būdams ir yra dažniausiai naudojamas keptuvėms. Neapdorotas žemės riešutų aliejus, kartais vadinamas gurmanišku žemės riešutų aliejumi, yra labiau aromatinis nei rafinuotas žemės riešutų aliejus. Jei turite žemės riešutų alergiją, turite išvengti žemės riešutų aliejaus.