Koks yra kalcitriolio ir vitamino D3 skirtumas?

Didėjant informuotumui apie vitamino D trūkumą, žmonės imasi priemonių, kad žiemos mėnesiais išvengtų. Tačiau mažiau žmonių jaučiasi gerai žinomi dėl vieno vitamino poveikio organizme ar kaip įvairūs analogai vitamino D šeimoje sąveikauja.

Vitaminas D bendrai nurodo daugybę junginių, kurie turi panašią struktūrą. Kai kurie iš jų egzistuoja maisto produktuose, o kiti – iš šių junginių. Nacionaliniai sveikatos institutai pažymi, kad vitamino D trūkumas gali atsirasti, kai nepakankamai laiko praleidžiate ryškioje saulės šviesoje. Štai daugiau žmonių, gyvenančių daugiau Šiaurės šalių, nuo lapkričio iki kovo negali daryti dėl sumažėjusio saulės spindulių intensyvumo šiuo metu.

Kartu su vitaminu D2 vitaminas D3 natūraliai pasireiškia maisto produktuose. Tačiau didžiausias poveikis paprastai atsiranda dėl vitamino D3 gaminimo specializuotose ląstelėse po oda; šios lokalizuotos zonos gamina maistinę medžiagą po to, kai saulės spinduliai yra pakankamai intensyvūs. Amerikos gydytojas dr. Joseph Mercola, kuris parašė keletą knygų apie alternatyvius sveikatos priežiūros būdus, rekomenduoja naudoti vitaminų D3 papildus, nes jie stiprina kūno vitamino D būklę efektyviau nei jų D2 analogai.

Kalcitriolis yra aktyvi vitamino D forma. Jų nėra maisto produktuose, tačiau jūsų kūnas gali užtikrinti, kad gauna pakankamą vitamino D2 arba D3 kiekį. Šios maisto formos maistinės medžiagos pirmą kartą perskaičiuojamos į kalcidiolį, vitamino D saugojimo formą. Kada ir kada reikia, organizmas tai pakeis kalcitrioliu, šis junginys prisiima atsakomybę už teigiamą poveikį, susijusį su vitaminu D.

Dr John Holick, vitaminų tarybos pirmininkas, pažymi kalcitriolio veiksmų svarbą įvairiomis sąlygomis. Jis aiškina, kad pakankamas D3 kiekis dietoje užtikrins, kad visi šie teigiami padariniai atsiranda. Tiems, kurie įtaria, kad yra vitamino D trūkumo, jis rekomenduoja trims mėnesiams kas mėnesį vartoti 5 000 TV vitamino D3 prieš kraujo tyrimą, ar reikia keisti dozę.

Vitaminas D

Vitaminas D3

Calcitriol

Praktiniai žingsniai