Namų cholesterolio ir trigliceridų testas

Didelis cholesterolio kiekis yra tiesiogiai susijęs su padidėjusia širdies priepuolio, širdies ligos ir insulto rizika. Amerikos širdies asociacija, arba AHA, ir MayoClinic.Com pataria, kad jūs gaunate savo pirmąjį cholesterolio testą 20 metų amžiaus, o kas 5 metus sekite kitą skenavimą. Pradinis cholesterolio ir trigliceridų testas skirtas suteikti Jums tą pačią informaciją apie jūsų cholesterolio kiekį kraujyje kaip laboratorinį tyrimą, kurį užsakė jūsų gydantis gydytojas.

Apie cholesterolio testą

“MayoClinic.Com” teigia, kad cholesterolio testą savo gydytojo nurodymuose taip pat vadina lipidų skydeliu arba lipidų profiliu. Šiame bandyme aptariami keturi skirtingi lipidų tipai arba jūsų kraujyje cirkuliuojantys riebalai. Cholesterolio testas nustato bendrą cholesterolio kiekį. Tačiau jame taip pat aptariamas jūsų mažo tankio lipoproteinų, arba MTL, ir didelio tankio lipoproteinų arba DTL cholesterolio kiekis. MTL cholesterolis – “blogas” cholesterolis – tai tai, ko norite išlaikyti gerai kontroliuotai, todėl pertekliniai kiekiai skatina riebalinių plokštelių kaupimąsi savo arterijose. Kita vertus, DTL cholesterolis yra jūsų “geras” cholesterolis, kuris pašalina cholesterolio daleles, prilipusias prie arterijų sienelių. Trigliceridai yra dar vienas riebalų kiekis jūsų kraujyje. Kai per daug suvartojote kalorijų, perteklius įsisavinamas į riebalines ląsteles. Pasak MayoClinic.Com, didelis trigliceridų kiekis dažniausiai pasireiškia cukriniu diabetu, žmonėms, kurie patiria per daug cukraus ir (arba) alkoholio, ir tiems, kuriems yra antsvorio.

Kaip tai padariau

Įvairūs naminių cholesterolio tyrimų tipai yra rinkoje. Kai kurie matuoja tik bendrą cholesterolio kiekį kraujyje, o kitiems – jūsų DTL, MTL cholesterolio ir trigliceridų skilimą. “Cholesterolio testas”, kurį jūsų gydytojas užsako, yra kraujo tyrimo tipas, sako “MayoClinic.Com”; tai daroma po to, kai buvote pasninkuotas, kad užtikrintumėte tikslumą. Įprasto laboratorinio tyrimo metu kraujas iš venos ištraukiamas iš adatos ir švirkšto. Tačiau JAV maisto ir vaistų administracija arba FDA paaiškina, kad namų cholesterolio testuose nurodoma, kad naudojate lancetą, norėdami sugriauti piršto galą, kad gautumėte mažą kraujo mėginį. Tada mėginys dedamas ant chemiškai apdoroto popieriaus, kuris reaguoja su jūsų krauju. Patobulintas namų cholesterolio ir trigliceridų testas gali naudoti mažą mašiną norint parodyti savo rodmenis.

Rezultatų vertimas

Jei naudosite namų cholesterolio testą, FDA rekomenduoja atidėti Nacionalinės cholesterolio mokymo programos rekomendacijas. Jūsų bendras cholesterolio kiekis kraujyje turi būti 200 mg / dL ar mažesnis. MTL cholesterolis turi būti mažesnis nei 100 mg / dL; DTL cholesterolio koncentracija turėtų būti 40 mg / dL arba didesnė, o trigliceridų koncentracija turėtų būti mažesnė nei 150 mg / dL. Kreipkitės į savo gydytoją, jei jūsų nustatymai nepatenka į priimtiną ribą, jis gali norėti pakartotinai išbandyti.

“Expert Insight”

Pasak FDA, namų cholesterolio ir trigiceridų testas gali būti toks pat tikslus, kaip ir laboratorinis testas, kurį jūsų gydytojas skiria, jei tiksliai sekite instrukcijas savo bandymo rinkinyje. AHA nepateikė pareiškimo dėl vietos cholesterolio testavimo prietaisų pozicijos. Tačiau “Mayo Clinic” kardiologas Thomas Behrenbeck, M.D. įspėja, kad namuose atliekami bandymai neturėtų pakeisti gydytojo užsakymų. Jis pabrėžia, kad net laboratoriniai tyrimai, kuriuos atlieka apmokyti specialistai, gali suteikti skirtingų rezultatų, o tai gali būti dvigubai tikri namų testai.

Kiti patarimai

Jei pasirinksite namų cholesterolio testą, atminkite, kad prekės pavadinimas taip pat svarbus. Ieškokite produkto, kuris yra “atsekamas” į ligų kontrolės ir prevencijos centrų programą. Pasak FDA, tai gali suteikti jums patikimesnių rezultatų.