Vartojimo greito maisto vartojimo pasekmes

Jei bandysite išlaikyti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, jūs norėsite pašalinti netinkamą maistą iš savo dietos. Jei valgysi vieną kartą, kaip “gydyti”, tau greičiausiai nebus jokių pasekmių. Jei riebus maistas yra jūsų įprastas pasirinkimas, tačiau jei valgysite prieš treniruotę, galite baigti mokėti kainą.

Energijos trūkumas

Greitai maiste yra didelis cukraus kiekis, kuris gali tiesiogiai paveikti jūsų energijos lygį. Kai valgote kažką, užpildytą paprastomis cukraus, pavyzdžiui, spurgos ar saldainio gabalėliu, jis nedelsdamas padidina cukraus kiekį kraujyje. Jūs gausite greitą energijos sprogo, tačiau netrukus atsiras tokia pat greita avarija. Kiek energijos sprogo, ilgis priklauso nuo jūsų dabartinio svorio, kiek jūs valgote ir kiek. Tačiau, jei jūsų treniruotė trunka valandą ar dvi valandas, gremėzdiškas maistas greičiausiai nesuteiks jums pakankamai energijos.

Virškinimo trakto sutrikimas

Greitas maistas yra sunkus skrandyje ir gali sukelti virškinimą, rėmuo ir kiti virškinimo trakto sutrikimai. Jei prieš pratybų valgysite nevalgius maisto produktus, gali pablogėti jausmas, ypač jei eisi treniruotės, kuriam reikia daug šokinėti, suktis ar judėti. Pavyzdžiui, stacionariame dviratyje gali nepatinka jaustis blogai, bet pabandykite važiuoti bėgimo takeliu ar daryti jogą, kol esate niežulys, ir jūs galbūt atsidursite labai blogai.

Apibrėžties stoka

Riebalams taip pat būdingas greitas maistas, taip pat cukrus, dėl kurių gali padidėti svoris. Jei bandote įgyti raumenų apibrėžimą, pridedant riebalų prie savo kūno gali būti neįmanoma. Riebalai kaupiasi po oda, raumens viršuje, todėl net jei jūs treniruojate kasdien, raumenų tonus nematysite tol, kol atsikratysite riebalų. Be to, raumenų augimas reikalauja baltymų, o ne riebalų ir cukraus.

Sveikatos sąlygos

Greitas maistas gali sukelti daug sveikatos sutrikimų, kurie gali turėti įtakos jūsų gebėjimui naudotis. Pavyzdžiui, padidėjęs kraujospūdis yra bendros pasekmės valgant natrio perteklių ir riebalus, kaip teigia “MedlinePlus”. Natris ir riebalai dažniausiai randami greta maisto. Didelė suvartojamų negerių maisto produktų dalis taip pat gali sukelti kitas sveikatos problemas, įskaitant diabetą ir nutukimą. Bet kokia jūsų sveikatos būklė paveiks veiksnį, kurį galite atlikti.