Kokie yra spanguolių sėklų aliejaus privalumai?

Sveikos sąmonės vartotojai yra grįžta mažiau sveiką aliejų ir susidomėję šaltu spaudimu valgomomis sėklų aliejumi, pavyzdžiui, spanguolėmis. Jis turi sveiką maistinių medžiagų apibūdinimą ir yra geras pasirinkimas, jei norėtumėte padidinti vartojamų riebalų kiekį. Tačiau jis yra šilumą jautrus ir netinka gaminti. Vietoj to, nulupkite jį prie spanguolių sumaišytų lašišų, vištienos ir kitų patiekalų, kad pridėtumėte sveikų riebalų.

Spanguolių sėklų aliejus yra turtingas polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis. Jis susideda iš ne daugiau kaip 35 proc. Alfa-linoleno rūgšties, būtinos tinkamam augimui ir vystymuisi. Aliejuje taip pat yra kitų maistingų riebalų, o sveikų omega-6 omega-3 riebalų rūgščių pusiausvyra. Pagal tyrimą, paskelbtą žurnalo “Food Science and Nutrition” žurnale 2014 m. Rugsėjo mėn., Šis omega-6 ir omega-3 santykis spanguolių sėklų aliejuje yra nuo 1,2 iki 1 ir nuo 2 iki 1. Tipiška amerikietiška dieta turi daug didesnį omega-6 ir omega-3 riebalų santykį, kuris gali skatinti uždegimą ir lėtines ligas.

Žalvarinių sėklų aliejus yra ypač didelis antioksidantų, pagal 2010 m. Birželį paskelbtą straipsnį, paskelbtą žurnale “Recent Patents on Biotechnology”. Jūsų dietos antioksidantai atlieka svarbų vaidmenį saugodami ląsteles nuo nestabilių molekulių, vadinamų laisvųjų radikalų, žalos. Kai ląstelės sugenda laisvuosius radikalus, jos gali nustoti veikti arba blogai veikti. Laisvosios radikaliosios žalos įtaka senėjimo procese ir lėtinėse ligose, tačiau reikia išbandyti, ar spanguolių aliejus daro didelį poveikį senėjimui.

Spanguolių sėklų aliejus yra daug flavonoidų junginių, vadinamų antocianais. Jie yra natūralūs pigmentai vaisių su ryškia mėlyna, violetinė, oranžinė ir raudona spalva. Iš visų vaisių ir daržovių žinoma, kad uogose yra koncentruotų antocianinų kiekių. Kadangi uogų vartojimas yra susijęs su sumažėjusia širdies ligų rizika, mokslininkai ištyrė antocianinus galimai širdies ir kraujagyslių sveikatai. 2007 m. Spalio mėn. Žurnalo “Phytochemistry Reviews” numeryje mokslininkai paskelbė įrodymų apžvalgą, patvirtinančią idėją, kad antocianinai gali apsaugoti jūsų širdį.

Pagal Candace Hoffmann knygą “Spanguolės: gamtos maistinė energija” randama spanguolių sėklų aliejuje ypač tokoferolių ir tocotrienolių, dviejų vitaminų E formų. Vitaminas E vaidina svarbų vaidmenį išlaikant jūsų odą gyvybingą ir sveiką, dažniausiai randama odos ir grožio produktuose. Tai riebaluose tirpus vitaminas, kuris vaidina svarbų vaidmenį apsaugant jūsų odą nuo žalingų ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Saulės pažeidimai gali sukelti odos problemų, tokių kaip saulės dėmės ir raukšles. Vitaminas E taip pat turi priešuždegiminį poveikį ir padeda reguliuoti uždegiminį odos atsaką.

Turtingas Omega-3 riebalai

Didelis antioksidantų

Sudėtyje yra širdies sveikų junginių

Pakrautas su vitaminu E