Kokios naudos yra gerti kanjerno pipirų vandenį?

Jei jūs galite tvarkyti šilumą, geriamasis vanduo su pridėtais kanioti pipirais gali būti sveikas augimas. Nors šis gėrimas nebus atliekamas jokių valymo ar svorio netekimo stebuklų, kajenas yra daug maistinių medžiagų, tačiau jame yra mažai kalorijų, ir gali šiek tiek pakisti savo metabolizmą. Kajenos šiluma kilusi iš medžiagos, vadinamos kapsaicinu, kuri kartais naudojama kaip vietinis skausmo malšinimas.

Viena šaukštelis iš Cayenne paprikos suteikia 44 procentus dienos vertės vitamino A, kuri jums reikalinga sveikai imuninei sistemai ir ryškiam regėjimui. Jame taip pat yra 8% DV vitamino E ir 7% DV vitamino C. Cayenne taip pat yra daug flavonoidų, kurie yra antioksidantai, apsaugantys ląsteles nuo laisvųjų radikalų pažeidimų. Nors reikia daugiau tyrimų, įrodymai rodo, kad flavonoidų suvartojimas yra susijęs su sumažėjusia širdies ligų rizika, teigia Linuso Paulingo institutas.

Nors tai nekeičia sveikos mitybos, kaseicinas, esantis Kajenso vandenyje, gali padėti numesti svorį. 2012 m. Žurnale “Appetite” paskelbtame tyrime mokslininkai peržiūrėjo esamus bandymus ir nustatė, kad kapsaicinoidų vartoję žmonės sukėlė papildomą 50 kalorijų per dieną, sumažino pilvo riebalus ir valgė mažiau kalorijų. Nors tyrimo autoriai tiksliai nežinojo, kaip veikia kapsaicinas, jie pastebėjo, kad gali padėti svorio mažėjimui, didinant energijos išlaidas ir riebalų deginimą, kartu mažinant apetitą.

Kvepalų vanduo gerina hidrataciją, padėdamas jūsų organizmui veikti maksimaliai. Jūsų kūnas yra apie 60 procentų vandens, ir jums reikia nuolatinio skysčių tiekimo, kad reguliuotų kūno temperatūrą, suteptų sąnarius, maitintų ląsteles ir padėtų virškinimui. Pagal Medicinos instituto rekomendacijas dauguma vyrų turėtų gerti apie 13 puodelių viso skysčių per dieną, o moterys turėtų gerti apie 9 puodelius per dieną. Naudodami pratimą ar karštą orą, gali prireikti dar daugiau.

Nors kajenas paprastai laikomas saugiu, per daug jo dirgina skrandis ir gali sukelti pilvo skausmą. Tai gali būti ypač varginantis žmonėms, sergantiems opalige ar kitomis virškinimo problemomis. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, kapsaicinas gali sąveikauti su tam tikrais vaistiniais preparatais, tokiais kaip vaistai, vartojami aukštam kraujo spaudimui arba diabetui gydyti. Jei vartojate bet kokius receptinius ar be recepto vaistus ar turite kokių nors sveikatos sutrikimų, prieš geriant Cayenne vandenį kreipkitės į gydytoją.

Vitamino dozė

Svorio netekimas

Sveika drėkinimas

Šalutiniai poveikiai