Vitaminas C ir intersticinis cistitas

Intersticinis cistitas yra sudėtinga urologinė būklė, būdinga šlapimo skrandžio ir skausmo apatinės pilvo, dubens ar gaktos srityse. Intersticinio cistito pacientai gali šlapintis dešimtys kartų per dieną, nors infekcija paprastai nėra liga. Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, diagnozė paprastai vyksta maždaug 40 metų amžiaus, o 90 proc. Pacientų, kuriems diagnozuotas intersticinis cistitas, yra moterys. Skirtingos formos vitaminas C gali padidinti intersticinio cistito simptomus.

Bendrieji trigeriai

Pasak MayoClinic.com, citrusiniai maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug vitamino C, gali dirginti intersticinio cistito simptomus. Gazuoti gaivieji gėrimai dažnai gali padidinti simptomus pacientams, sergantiems intersticiniu cistitu, taip pat maisto produktus ir gėrimus, kurių sudėtyje yra kofeino, įskaitant kavą, arbatą ir šokoladą.

Buferinis vitaminas C

Vitamino C papildai gali būti problemiški tiems, kuriems yra intersticinis cistitas. Tačiau, kaip teigia Larrian Gillespie, MD, knygos “Jūs neturite gyventi su cistitu” autorius, galite toleruoti vitamino C formą, vadinamą kalcio askorbatu, kuris yra užpildytas kalcio karbonatu. Ši vitamino C forma yra labiau absorbuojama nei askorbo rūgštis ir padeda pakeisti vitaminą C, kurį praranda per šlapimą. Kalcio askorbatas taip pat skatina jūsų ląstelėse kaupti kalio askorbatą, kitą vitamino C formą. Kalcio askorbatas gali sumažinti kai kuriuos intersticinio cistito simptomus, sumažinant histamino, uždegiminės molekulės kiekį, sako Gillespie.

Dietos šaltiniai

Pasak R. Pauliaus S. Armando, MD, knygos “Ką jūsų gydytojas negali pasakyti apie fibromialgiją: revoliucinis gydymas, kuris gali pasukti atgal”, netgi buferizuoti vitaminų C papildai gali būti dirginimo šaltinis kai kuriems intersticinio cistito žmonėms. Ligos “. Tačiau kai kurie dietiniai vitaminų C šaltiniai yra gerai toleruojami ir yra daugybė pasirinkimų. Paprikos pipirai supakuoti su vitaminu C, suteikiant 95 mg 1/2 puodelio. Papajos, braškės ir gvajavos yra taip pat geri pasirinkimai, kaip ir žaliosios daržovės, pvz., Špinatai, kopūstai ir brokoliai.

Apsvarstymai

Pasak Claudijos Craigo Mareko (Claudia Craig Marek), knygos “Pirmieji metai – fibromialgija: esminis naujai diagnozuotas vadovas” autorius, jei turite intersticinį cistitą, jūsų galimybės fibromialgijai vystytis ar vystytis padidėja. Pasak Mareko, atrodo, kad sąlygų sutampa su moterimis, turinčiomis teisingą ir jautrią odą, kuri yra linkusi į alergijas ir astmą. Jei norite valdyti intersticinį cistitą, susijusią su fibromialgija, toliau eksperimentuokite su savo mityba, pašalindami įprastą maistą. Norėdami rasti daugiau maisto produktų, pašalinkite vieną maistą vienu metu ir nustatykite savo simptomus. Pakartotinai įveskite maistą ir vėl stebėkite simptomus. Atitinkamai pritaikykite ir individualizuokite savo mitybą.