Ar mėlynės padidins cukraus kiekį kraujyje?

Vaisiai ir uogos turi skirtingų kiekių natūralius cukrus, o tai gali turėti įtakos gliukozės kiekiui kraujyje. Nepakenkdami šviežių produktų naudos sveikatai, supraskite, kaip natūralus vaisių cukrus mėlynės turi įtakos jūsų gliukozės kiekiui kraujyje, kad galėtumėte išlaikyti savo tikslus rodmenis, mėgaudamiesi mėlynės su valgiu ar užkandžiais. Suporuokite juos su maisto produktais, kurie padeda sumažinti gliukozės poveikį, siekiant kuo labiau apsaugoti nuo greito gliukozės kiekio padidėjimo.

Angliavandenių turinys

Jūsų kūnas sukuria gliukozę iš angliavandenių, kuriuos valgote, ir tiekia gliukozę savo ląstelėms už energiją. Gliukozės perteklius, kurio neveikia jūsų ląstelės, kaupiasi kraujyje, todėl padidėja gliukozės kiekio kraujyje rodmenys. 1 puodelio porcija mėlynių yra 27 gramų angliavandenių. Cukrus yra 11 gramų angliavandenių kiekio. Minkštimas cukrus greitai metabolizuos, šiek tiek sumažins gliukozės kiekį.

Pluoštas ir baltymai

Jūsų kūnas nesugeria mitybinės skaidulos, o tai reiškia, kad pluošto kiekis neturi gliukozės poveikio kraujyje. Norint parodyti didelį gliukozės kiekį kraujyje, reikia daugiau nei 5 gramų angliavandenių, todėl angliavandenių skaičių sumažina maistinių skaidulų kiekis, jei porcijoje yra daugiau kaip 5 g pluošto. Puodelis mėlynių yra 3 gramai pluošto, beveik 15 procentų jūsų dienos poreikius. Mėlynės turi mažai baltymų, tik 1 g už puodelį, bet balansuojančios mėlynės su liesos baltymų, tokio šaltinio kaip mažai riebalų varškė sūris gali padėti sumažinti bendrą gliukozės koncentraciją kraujyje, nes baltymai sulėtina greitį, kuriuo organizmas įsisavina angliavandenius.

Vitamino K turinys

Kūnas, norėdamas padėti jūsų kraujo krešuliui, kai reikia, turi vitamino K. MedlinePlus.com praneša, kad vitaminas taip pat padeda išlaikyti kaulų stiprumą, kai jūs senatvės. Jei vartojate kraujo krešėjimo vaistus, svarbu žinoti vitamino K kiekį valgomuose maisto produktuose, nes vitaminas K gali sutrikdyti vaistų gebėjimą tinkamai veikti. 1 puodelio morkų skonį sudaro 28,6 mikrogramai vitamino K arba beveik 30 procentų rekomenduojamos 90 mikrogramų per parą dozės.

Kiti vitaminai ir mineralai

Mėlynės yra daug antioksidantų ir kiekvienoje porcijoje yra 15 procentų jūsų dienos vitamino C kiekio. Mėlynės yra ideali užkanda, nepaisant angliavandenių kiekio dėl maistinės naudos. Išnaudokite juos saikingai kaip gerai supakuotą valgį, kad būtų naudinga. Į mitybą įpilkite mėlynių, valgydami saują žaliavą arba sumaišykite su varškės, jogurto, avižinių dribsnių, grūdų arba pridėkite juos prie savo kokteilių.