Kokia yra sustojimo padėtis plaukiant?

Jei esate toli nuo kranto, kai esate toli nuo kranto, o gelbėjimas nėra toje vietoje, efektyvus išgyvenimo būdas yra sustingimo padėtis, kurioje grupė sumuojančių plaukikų sujungia, kad išsaugotų kūno šilumą. Darydami pokalbį, galite padėti išlaikyti kuo šilčiau.

Jūs prarandate kūno šilumą daug greičiau, kai panardinamas į šaltu vandeniu, negu jūs stovite šaltu oru. Jūsų kūnas paprastai veikia 98,6 laipsnių F. Kadangi jūsų pagrindinė kūno temperatūra nukrenta, šilumos nuostoliai pirmiausia pasireikš jūsų galūnėse, tada jūsų gyvybiškai svarbiuose organuose ir smegenyse. Jūs pradėsite prarasti savo kūno valdžią, jei ne sąmonę. Jei jūsų kūno temperatūra pasiekia kur nors nuo 86 iki 89,6 laipsnių F, mirtis yra beveik tikra. Staigus šalto vandens poveikis taip pat gali sukelti šoką, spazmus, raumenų disfunkciją ar širdies priepuolį. Galbūt negalėsite lipti atgal į valtį arba net kvėpuoti ir likti ant vandens.

Jei negalite išeiti iš vandens, turėtumėte priimti HELP, kuris yra šilumos pabėgimo mažinimo laikysena. Tvirtai laikykite savo rankas per savo viršutinę kūną ir priveržkite alkūnės į savo puses. Nuimkite savo šlaunis kartu, sulenkite kelius ir padėkite juos į krūtinę. Tai beveik tarsi priima vaisiaus padėtį, tačiau jūsų bagažinė turi būti vertikaliai su galva virš vandens. Ši pozicija apsaugo tavo kūno vietas, kurios yra labiausiai pažeidžiamos dėl šalčio. Tačiau turėkite omenyje, kad kai kurie asmeniniai plūduriavimo prietaisai neleis jums nuleisti kelių.

Dviejų ar daugiau žmonių grupė gali priimti sustojimo vietą, kad išsaugotų šilumą. Ši pozicija taip pat neleidžia individams nutolti, suteikia didesnį atsistatymo tikslą, mažina paniką ir atleidžia nuotaiką. Trikdykite savo kūno puses ir paspauskite savo skrynios, pilvukai ir kaklo. Apvyniokite savo rankas aplink vienas kito nugarą arba gelbėjimosi liemenį peties ar liemens lygiu. Susipinaukite kojas palaikydami kūno kontaktus. Tuo tarpu laikykitės bet kokių plūduriuojančių priemonių, kad liktumėte ant vandens. Kadangi vaikai yra labiau linkę į šalto vandens, jie turėtų būti minkštinti grupės viduryje. Nors pasikalbėkite, pasikalbėkite ir palaikykite optimistišką požiūrį.

Venkite panikos šaltu vandeniu, kuris gali trukdyti jūsų kvėpavimo ciklui ir gali pakenkti. Jei jūsų kvėpavimas tampa nereguliarus, galite patirti savo balsų akordų spazmą ar laringo spazmą, dėl kurio gali atsirasti sąmonės netekimas. Dėvėkite gelbėjimosi liemenę. Jo plūdrumas gali išlaikyti jūsų galvą virš vandens ir padėti išlaikyti padėtį “HELP”. Dėvėkite kiek galima daugiau drabužių sluoksnių. Visų pirma, vilna padės išlaikyti jūsų kūną švelniu vandens skydeliu.

Šilumos nuostolių pavojus

Išlikimo padėtis

Huddling Together

Saugos patarimai