Geriausia bronchito sriuba

Jei turite bronchitą ar kitą kvėpavimo takų infekciją, pvz., Peršalimą ar gripą, tai, ką valgote ir geriate, gali bent laikinai pagerinti simptomus, kai gydote. Ypač svarbūs skysčiai yra karšti skysčiai, tokie kaip sriuba, šiek tiek pranašesni už šaltu. Kalbant apie sriubą, naminė vištienos makaronų sriuba gali būti vienas iš geriausių pasirinkimų, nors nebuvo atlikta daug tyrimų, lyginančių skirtingų rūšių sriubą. Kreipkitės į gydytoją, prieš pradėdami vartoti bet kokius dietos pakeitimus, kai gydote bronchitą.

Vištienos sriuba

“Maisto mokslo ir technologijų” 2008 m. Paskelbtame apžvalginiame straipsnyje pažymima, kad vištienos sriuba gali padėti apriboti nuovargį ir kitus šalčio simptomus. Skysčiai padeda išvengti dehidratacijos ir atsikratyti gleivių, todėl galite sumažinti kvėpavimą, apsunkindami spūstis. Šilti skysčiai, tokie kaip vištienos sriuba, taip pat padeda apsunkinti gerybes. Iš tikrųjų “Milton S. Hershey” medicinos centras rekomenduoja vištienos sriubą, skirtą gydyti ūminį bronchitą. Vištienos sriuba gali būti geresnė už kitų tipų sriubą, nes vištienoje yra daug cistino – aminorūgščių, panašių į vaistus, kurie kartais vartojami bronchitui gydyti. Tai taip pat gali būti naudinga dėl placebo poveikio, tai yra, jei žmonės Tikėk, kad tai padės jiems jaustis geriau, tai bus.

Naudingų priedų

Pagal 1999 m. “The New York Times” paskelbtą straipsnį “Bland” vištienos makaronų sriuba nebus tokia naudinga kaip versija, kurioje yra ingredientų, dėl kurių jūsų nosis paleidžiamas ir jūsų akys vanduo. Tai padeda išvalyti sinusus ir padaryti jums mažiau apsunkintus . Apsvarstykite, ar jūsų vištienos sriuboje yra karšto pipirai, garstyčios, česnakai, vazai, imbieras, kario milteliai ar krienai. Jie netgi gali būti pridedami prie konservuotų vištienos makaronų sriubų tiems, kurie nesudaro sriubos nuo nulio.

Kitos alternatyvos

Jei esate vegetaras ar tiesiog nemėgstate vištienos sriuba, bet kuri kita sultinio sriuba gali būti naudinga, ypač jei ji yra šiek tiek aštraus. Azijos karštosios ir rūgštos sriubos, vegetariškos Indijos sriubos “Mulligatawny” ir miso sriubos versija yra geras pasirinkimas. Sriubos su daržovėmis ir baltymų šaltiniais, tokiais kaip tofu ar kiaušiniai, taip pat padės jums pritaikyti maistines medžiagas, kurių jums reikia, net jei nesijaudinkite taip puikiai.

Potencialūs svarstymai

Sriuba gali tik laikinai susilpninti simptomus ir iš tikrųjų nebus išgydyti bronchito. Jums reikės kreiptis į medicinos gydytoją. Naudojant drėkintuvą ir vartojant be recepto vaistus, kurie apima atsitraukiančius skausmus, gali padėti sumažinti bronchito simptomus. Jei simptomai nepagerėja po savaitės ar blogėja ar yra sunku kvėpuoti, kreipkitės į gydytoją.