Kas gali sukelti moters skrandžio padidėjimą be svorio?

Jei skrandis atrodo didesnis, nors jūsų svoris lieka toks pat, galbūt jus domina. Pilvo pūtimas gali padidinti jūsų liemenę ir padaryti jūsų kelnės tvirtesni. Daugybė problemų, nuo kurių apskritai nėra rimtų, bet labai nemalonių dėl potencialiai pavojingų gyvybei, gali sukelti pilvo pūtimą. Jei pūtimas sukelia nuolatinį nemalonumą, susitinkate su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Perteklinės dujos žarnyne dažnai sukelia pilvo pūtimą. Dažniausia priežastis yra riebalų nutekėjimas, laktozės netoleravimas ar gurkšnojantys gėrimai. Dujos taip pat atsiranda, kai susikaupusį nesuvartotą maistą suskirsto bakterijos žarnyne, vandenilio ir anglies dioksido susidarymas bei metano susidarymas kai kurių žmonių virškinimo traktatuose. Pasak Nacionalinio diabeto instituto ir virškinamojo trakto ir inkstų ligų, taip pat gali pasireikšti pilvo pūtimas – dirgliosios žarnos sindromas arba IBS – virškinimo trakto simptomų, kurie veikia maždaug 10-15 proc. Amerikiečių. Kolorektalinis vėžys taip pat gali sukelti pilvo pūtimą.

Jei pilvo paraudimas, jis jaučiasi pilnas ir atrodo apvalus, o oda gali jaustis stipriai. Jei per didelė dujos sukelia problemą, jums patiks raugėjimas ar vidurių pūtimas. Jei IBS sukelia pilvo pūtimą, taip pat galite patirti mėšlungį, pilvo skausmą, vidurių užkietėjimą ar viduriavimą. Laktozės netoleravimas sukelia simptomus per 30 minučių iki dviejų valandų po pieno produktų vartojimo. NIDDK pranešimu moterys dvigubai dažniau patiria IBS, dažniausiai pasireiškiančius jaunesniems nei 45 metų asmenims. Jei turite kolorektalinį vėžį, kraujas gali išsivystyti išmatose ir pilvo diskomfortą. Kolonoskopija gali padėti nustatyti kolorektalinį vėžį ir geriausią gydymo būdą.

Maisto produktų, kurie dažnai sukelia dujas, tokias kaip pupelės, pieno produktai, fruktozė, žaliaviniai vaisiai, daržovės ir krakmolas, padauginimas iš jūsų dietos gali padėti gydyti dujų perteklių ir IBS simptomus. Jei nuspręsite valgyti dujas sukeliančius maisto produktus, tuo pačiu metu kartu su virškinimo fermentais vartodami receptorių galite sumažinti žarnyne esančių dujų kiekį. Laktozės netoleravimas gali padėti išvengti pieno ar vartoti laktazę. SSRI antidepresantas taip pat gali palengvinti IBS, nes jis slopina neuronų, kurie kontroliuoja žarnyną, veiklą. Alosetronas ir lubiprostonas yra du vaistiniai preparatai, skirti IBS. Dėl kolorektalinio vėžio, atliekant operaciją, galbūt po chemoterapijos ir spinduliavimo, gydys vėžį.

Mažesnis maistas gali sumažinti apsikaustymą, jei turite IBS. Taip pat gali padėti išmokti mokymosi streso valdymo įgūdžius – stresas gali padidinti simptomų sunkumą. Norėdami gydyti tiek IBS, tiek perteklines dujas, gerkite daug skysčių, bet vengti alkoholio ir kofeino. Kolorektalinis vėžys dažniausiai būna vyresnis nei 50 metų. Reguliariai matydami, ypač jei turite šeimos kolorektalinio vėžio atvejų, padidėja vėžio pradžia.

Priežastys

Identifikavimas

Gydymas

Apsvarstymai