Kodėl valgyti tiek daug vaisių, jei jis turi daugiau cukraus nei šokoladas?

Vaisiai yra neatskiriama geros mitybos dalis, nes jie suteikia sveikai reikalingų maistinių medžiagų. Nors vaisių sudėtyje yra natūraliai pasitaikančio cukraus, jo maistingas, mažai riebumas ir didelio skaidrumo pakuotė daug sveikiau nei saldumynai su pridėtais riebalais ir cukrumi, pavyzdžiui, šokolado saldainiai. Nors vidutinis apelsinas turi apie 7 g daugiau cukraus nei užkandžių dydžio juodos spalvos šokolado juosta, apelsinas suteikia žymiai daugiau skaidulų, baltymų ir kitų maistinių medžiagų.

Vaisiai natūraliai suteikia daugybę svarbių maistinių medžiagų, o jų sudėtyje yra mažai riebalų, natrio ir kalorijų. Kai kurios bendros maistinės medžiagos vaisiuose yra pluoštas, kalis, vitaminas C ir folio rūgštis. Vaisiai taip pat yra turtingi antioksidantų ir kitų apsauginių augalų junginių, vadinamų fitonoistais, šaltiniai. Nors vaisiuose yra natūralaus cukraus, vaisių ląstelienos kiekis sulėtina virškinimą ir tokiu būdu apsaugo nuo cukraus kiekio kraujyje, kuris atsiranda su kitais saldžių maisto produktų, pavyzdžiui, saldainiais. Vaisiai turi įvairius mitybos profilius, todėl, norint gauti visą maistinių medžiagų spektrą, svarbu valgyti įvairių vaisių.

Daugelis vaisių maistinių medžiagų yra sveiki užkandžiai. Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio departamento, žmonės, vartojantys maistą, turintį vaisių ir daržovių, kurie yra sveikos mitybos dalis, gali sumažinti riziką susirgti lėtinėmis ligomis, įskaitant insultą, širdies ir kraujagyslių ligas, 2 tipo diabetu ir tam tikros rūšies vėžiu . Vaisių pluoštas yra svarbus normaliam žarnyno veikimui ir gali padėti jums jaustis kuo daugiau su mažiau kalorijų, o vaisių vitaminas C yra būtinas visų kūno audinių priežiūrai. Kitas natūraliai atsirandančių vaisių maistinių medžiagų kiekis, kalis, gali padėti išlaikyti sveiką kraujospūdį, teigia USDA.

Skirtingai nuo vaisių, šokoladas yra daug kalorijų, sočiųjų riebalų ir pridėtų cukrų. Pasak MayoClinic.com, maisto papildai cukrumi prisideda prie danties, prastos mitybos, svorio ir didelio cholesterolio kiekio. Šokoladas suteikia maistines medžiagas, įskaitant magnio, fosforo ir fenolius (antioksidanto rūšis). Tačiau dėl savo didelio riebalų kiekio ir cukraus kiekio šokoladą reikėtų naudoti tik saikingai. Tamsesni, mažiau perdirbti saldainiai yra sveikesni nei pieno šokoladas, nes tamsesnėse šokolado veislėse yra daugiau sveikų augalų medžiagų ir mažiau nesveikų riebalų ir cukraus nei lengvesni šokoladai, naudojami daugumoje komercinių saldainių barų.

JAV dolerio indekso indekso duomenimis, nors maistinių medžiagų poreikis žmogui skiriasi priklausomai nuo jūsų dydžio ir fizinio aktyvumo lygio, daugumai suaugusiųjų reikalinga apie 2 puodeliai vaisių per dieną. Vaisiai yra sveiki, kai jie yra gryni ir sveiki, konservuoti vaisiai ir džiovinti vaisiai gali būti mažiau sveiki, nes kartais jų sudėtyje yra pridėto cukraus. Džiovinti vaisiai taip pat yra tankesnis kalorijų šaltinis nei sveiki vaisiai, todėl jie turėtų būti vartojami mažesnėse porcijose. 100% vaisių sultys gali būti skaičiuojamos pagal jūsų kasdienį vaisių poreikį, nors jis nėra toks sveikas arba užpildomas kaip sveiki vaisiai, nes jo pluošto kiekis yra pašalinamas.

Vaisių maistinės medžiagos

Sveikatos privalumai vaisių

Šokoladas ir sveikata

Apsvarstymai