Kokia yra paauglių nėštumo rizika?

Daugeliui paauglių nėštumas yra neplanuotas ir sudėtingas gyvenimo įvykis, kuris gali pakeisti visą savo gyvenimą. Be to, kad švietimas ir finansinis stabilumas daro įtaką, nėščia, nes paauglys yra susijęs su padidėjusia rizika susirgti kai kuriomis potencialiai rimtomis sveikatos problemomis tiek motinai, tiek kūdikiui. Motinos rizika anemijai ir po gimdymo depresija yra padidėjusi, o kūdikiui yra didesnė tikimybė gimti anksčiau nei gimdymo metu.

Mažas gimimo svoris

Paauglių motinos labiau linkusios gauti mažamečių svorio kūdikį, tai yra kūdikis, sveriantis mažiau nei 5,5 svarus. “2007 m. Balandžio mėn.” Paskelbtame “Tarptautiniame epidemiologijos žurnale” autoriai nustatė, kad moterys nuo 10 iki 19 metų yra 14 proc. Labiau linkę turėti mažai gimimo svorio kūdikį, palyginti su moterimis, kurių amžius nuo 20 iki 24 metų. Didesnė rizika kelioms problemoms, kurios gali paveikti jų širdį, plaučius ir smegenis. Nors kai kurie mažai gimę svorio kūdikiai yra sveiki, tai yra rimta būklė ir viena iš svarbiausių paauglių nėštumo pavojaus.

Priešlaikinis gimimas

Kai moterys gimsta paauglystės metais, jiems kyla didesnė rizika, kad kūdikis bus gimęs anksti arba anksčiau. 2014 m. Lapkritį “British Medical Journal” paskelbtame tyrime nustatyta, kad paauglių motinoms ankstyvos gimdos atvejai buvo daug didesni nei moterims, kurios pristatė savo 20 ar 30 metų pradžioje. Priešlaikinis gimimas yra pagrindinė mirties priežastis kūdikiams ir mažiems vaikams.

Anemija

Paauglių motinos labiau linkusios vystytis anemijai – arba pernelyg mažai raudonųjų kraujo kūnelių – nėštumo metu. Dažniausiai anemija yra susijusi su geležies trūkumu. Nėštumo metu sukelta anemija gali sukelti tiek motinos, tiek kūdikio problemų, įskaitant padidėjusią ankstyvos gimdos riziką, sunkumus gimdymo metu ir gimdymą. Su sunkia anemija gali pažeisti kūdikio vystymąsi iki gimdymo.

Po gimdymo depresija

Kadangi kūdikis kaip paauglys, motina kelia didesnę po gimdymo depresijos riziką. Remiantis 2014 m. Gegužės mėnesio “BMC nėštumo ir gimdymo” straipsniais, paauglių motinos yra maždaug dvigubai labiau linkę po gimdymo, palyginti su suaugusia motina. Po gimdymo depresija yra nuotaikos sutrikimas naujose motinose ir gali pradėti bet kuriuo metų pradžią po kūdikio gimimo. Tai gali pasirodyti kaip liūdesys, miego sutrikimas ir nerimas. Sunkiais atvejais motina gali susižeisti sau ar kūdikiui.

Nėščių paauglių priežiūra ir palaikymas

Ne kiekvienas paauglys, kuriam pasireiškia nėštumas, o ne kiekvienas kūdikis, gimęs paauglių motina, turės sveikatos sutrikimų, tačiau rizika yra tikrai didesnė. Prenatalinės priežiūros priėmimas nėštumo metu gali sumažinti sveikatos problemų, susijusių su paauglių nėštumu, riziką. Taigi svarbu, kad nėštumo metu kuo anksčiau pasitarkite su gydytoju ir užmegztumėte partnerystę, kad motina ir vaikas būtų sveiki.