Kokie yra išrūgų baltymų izoliato keliami pavojai?

Daugumai žmonių rekomenduojamomis dozėmis išrūgų baltymų papildai nesukelia jokios grėsmės sveikatai. Iš tikrųjų tyrimai parodė, kad išrūgų izoliato vartojimas gali pagerinti cholesterolio kiekį kraujyje, cukraus kiekį kraujyje ir kitus sveikatos veiksnius. Kaip ir bet koks papildas, nors išrūgų izoliatas nėra garantuojamas, kad jis būtų saugus visiems, ypač jei jį vartojate dideliais kiekiais.

Šalutiniai poveikiai

Jei vartojate daugiau nei rekomenduojamą išrūgų baltymų izoliato kiekį, gali pasireikšti skrandžio sutrikimas, mėšlungis ar kitas virškinimo sutrikimas. Taip pat galvos skausmas, nuovargis ir sumažėjęs apetitas. Jei esate laktozės netoleruojantis arba esate alergiškas pienui, išrūgų baltymų izoliatas yra mažiau tikėtinas, nei išrūgų baltymų koncentratas, kad sergate, bet jis vis dar yra pieno kilmės baltymas, todėl jis vis tiek gali trukdyti skrandžiui.

Trace Toxins

Remiantis “Consumer Reports” 2010 m. Paskelbtų bandymų rezultatais, į rinką išvardyti keli išrūgų baltyminiai papildai, įskaitant išrūgų baltymų izoliatus, turi šiek tiek kenksmingų sunkiųjų metalų, įskaitant švą, kadmį, arseną ar gyvsidabrį. Esant rekomenduojamiems porcijos dydžiams, metalai nesukelia grėsmės jūsų sveikatai. Jei nuolat naudojate išrūgų izoliatą, kurio sudėtyje yra sunkiųjų metalų ilgą laiką, gali padidėti rizika susirgti lėtiniu, mažo sunkumo metalų apsinuodijimu, kurio simptomai yra raumenų ir sąnarių skausmas, nuovargis, Galvos skausmas ir vidurių užkietėjimas.

Perteklinis baltymas

Išrūgų baltymų izoliatas yra ne mažiau kaip 90 proc. Baltymų pagal svorį, todėl įprasta 30 gramų šaukštelyje yra apie 27 gramus baltymų. Tai yra pusė ar daugiau rekomenduojamos dienos dozės, kuri yra 46 g moterims ir 56 g vyrams. Dauguma amerikiečių gauna daugiau nei baltymų kiekio, net ir be priedų, todėl reguliariai išrūgų izoliatas gali padidinti jūsų sveikatos problemų, susijusių su per daug baltymų vartojimu, pvz., Dehidratacija, inkstų liga, inkstų akmenys, osteoporozė ir vėžys.

Blogas mityba

Jei jūs naudojate išrūgų izoliatą kaip kitų baltymingų maisto produktų pakaitalą, galbūt gali išsivystyti maistinių medžiagų trūkumai. Išrūgų milteliai negali veikti kaip visiškas, natūralus maistas, nes jis neatitinka jų maistinės kokybės, net jei jis yra stiprinamas vitaminais ir mineralais. Išskyrus atvejus, kai jūsų gydytojas nurodė kitaip, siekite gauti didžiąją dalį savo dienos baltymų iš visų maisto šaltinių, o ne papildų.