Kokios yra graviola nauda sveikatai?

“Graviola”, dar vadinama “guanaba”, “Brazilina pwpaw” ir “soursop”, yra žalios, širdies formos vaisiai iš medžio, rasto lietaus miškuose Pietų Amerikoje ir Pietryčių Azijoje. Manoma, kad turės daug naudos sveikatai.

Savybės

Pasak “Sloan-Kettering” vėžio centro, graviola šimtmečius daugelyje šalių buvo naudojama kaip tradicinė priemonė. Iš vaisių ekstraktai gali apsaugoti nuo tam tikrų virusų, sudirginti odos poras, atbaidyti parazitus ir atleisti nuo reumato. Sloan Kettering taip pat įspėja, kad iš graviola ekstrahuoti alkaloidai gali sukelti degeneraciją ir nervų disfunkciją, simptomus, susijusius su Parkinsono liga.

Vėžio tyrimai

Interneto svetainėje “Cancer Research UK” teigiama, kad laboratoriniai tyrimai parodė, kad “Graviola” ekstraktai gali sugadinti tam tikrus krūtų ir kepenų vėžio tipus, kurie šiuo metu yra atsparūs chemoterapijos vaistams. Tačiau mokslininkai dar nėra atlikę jokių didelių tyrimų su žmonėmis, todėl dar per anksti pasakyti, ar “Graviola” ekstraktai tinkamai gydys vėžį.

Herpes Study

“Afrikos tradicinių, papildomų ir alternatyvių vaistų žurnalo” 2009 m. Apžvalga patvirtina, kad graviola ekstraktai yra veiksmingi gydant herpes simplex virusą. Atlikus tyrimą, buvo pastebėta, kad, kai jis taikomas paveiktoje zonoje, ekstraktas blokuoja viruso poveikį ląstelėms ir audiniui, sutrumpina infekcijos laikotarpį ir gali užkirsti kelią tolesniam protrūkiui. Herpes simplex yra virusinė infekcija, kuri daugiausia veikia burną ir genitalijų plotą.

FDA įspėjimas

2009 m. Birželio mėn. “True Renewal”, interneto svetainės rinkodaros graviola papildas, gavo FDA įspėjamąjį laišką apie svetainės teiginius, kad papildas gali užkirsti kelią vėžiui, gydyti grybelines ir bakterines infekcijas, gydyti depresiją ir mažinti aukštą kraujospūdį. “True Recovery” ir jos dukterinė įmonė drjenine.com buvo perspėta, kad jų pareiškimai yra neteisėti, ir jie turi būti iš dalies pakeisti. Svetainės nebeteikia ar parduoda “graviola” produktų.

Be to, kad graviola alkaloidai gali sukelti panašų į parkinsonizmą poveikį, mažai žinoma, kaip ji veikia organizmą ar kaip ji sąveikauja su kitais žolelių papildais ar receptų tarpininkais. Prieš vartodami produktus, kuriuose yra graviolio, turėtumėte pasitarti su savo gydytoju.

Šalutiniai poveikiai