Kokios yra linų sėmenų ir linų sėklų nauda?

Linų sėklų aliejus Linum usitatissimum L., žinomas kaip linų sėkla Šiaurės Amerikoje, vadinamas linų sėklomis kitose pasaulio dalyse, nors šiaurės amerikiečiai taip pat vadina linų sėmenimis, kai jie naudojami pramonėje. Daugelyje rinkų ir maisto produktų parduotuvėse, jei naudojatės reguliariai, linų sėmenys gali suteikti daugybę naudos sveikatai. Norėdami įtraukti jį į savo mitybą, pridėti linų sėklos kepinių, javų, kokteilių, jogurto ir troškinių.

Vegetarinis Omega-3 riebalų šaltinis

Kiekvienoje valgomoje šaukštelyje iš lininės sėklos tiekiama 1,6 gramo alfa-linoleno rūgšties, omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali sumažinti širdies priepuolio ir insulto riziką. Vartojimas omega-3 riebalų iš linų sėklų gali būti ypač naudingas tiems, kurie vengia valgyti žuvų ir vėžiagyvių, kurie yra omega-3 riebalų rūgščių, vadinamų dokozaheksaeno rūgštimi, arba DHA, ir eikozapentaeno rūgšties arba EPA šaltiniai. Kiti augaliniai alfa-linoleno rūgšties šaltiniai yra graikiniai riešutai ir rapsų aliejus.

Sumažinti vėžio riziką

Naudojantis linų sėkla gali padėti sumažinti tam tikrų vėžio riziką, pvz., Krūtinę ir dvitaškį. Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad galimą naudą gali turėti dėl lignanų aktyvumo, kuris yra augalinių maistinių medžiagų, esančių linų sėklose, bet ne linų aliejuje. Linų sėmenys yra labiausiai koncentruotas dietinis lignanų šaltinis, kuriame yra 85 miligramai už unciją. Palyginimui, sezamo sėklos numato 11,2 miligramus už unciją, o brokoliai, koldūnai ir braškės kiekvienoje iš jų sudaro mažiau nei 1 miligramą lignanų už 1/2 puodelio.

Žemas kraujo spaudimas

Pagal tyrimą, paskelbtą 2013 m. Žurnale “Hipertenzija”, linų sėmenys gali padėti sumažinti kraujospūdį. Alfa-linoleno rūgštis, oda-3 riebalų rūgštis linų sėkloje ir lignanai tikriausiai prisideda prie šio poveikio. Aukštas kraujospūdis ar hipertenzija padidina jūsų insulto, širdies ligų ir inkstų ligų riziką. Mažai natrio dieta gali padėti užkirsti kelią hipertenzijai, o žemuosiuose linuose yra mažai natrio. Galite valgyti su kitais mažai natrio maisto produktais, tokiais kaip avižiniai dribsniai ir kiaušiniai.

Skatinti virškinimo trakto sveikatą

Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, kai kurie žmonės vartoja linų sėklą, kad padėtų išvengti ar gydyti užkietėjimą. Valgomoji skaidulė ir gleivių linų sėklos padidina skalę ir mažina išmatą, kad jas būtų lengviau perduoti. Lignanų linų sėklose padidėja išmatų dažnis. Kad sumažintumėte diskomfortą, pvz., Pilvo pūtimą ar mėšlungį, gerkite daug vandens, kai vartojate linų sėklą, arba padidinkite skaidulų vartojimą, kad išvengtumėte vidurių užkietėjimo ar sumažintumėte jo.

Padėkite kontroliuoti kūno svorį

2012 m. Paskelbtame žurnale “Nutricion Hospitalia” paskelbtame tyrime reguliariai valgantys linų sėklą vartojantys žmonės paprastai turi mažesnę kūno svorį. Jo maistinės skaidulos ir baltymai užpildo maistines medžiagas ir gali padėti užkirsti kelią badui, todėl jūs galų gale valgote mažiau. “Flaxseed” yra palyginti didelė kalorijų norma – 37 kalorijos už šaukštą žemės sėklų, taigi vartoja jį nuosaikiai, kad būtų išvengta per daug kalorijų ir netyčinio svorio padidėjimo. Kad galėtumėte kontroliuoti savo svorį, valgykite sėmenų aliejus su mažai kalorijų turinčiais maisto produktais, pavyzdžiui, sriubomis ir jogurtu.