Moterų krepšinio lygos istorija 1943-1954 m

1940-aisiais ir 50-ųjų pradžioje moterys turėjo trumpą kelerių metų profesionalų beisbolo lygos pašaukimą. Iš pradžių sukurta kaip priemonė kovai su Antrojo pasaulinio karo padariniais, moterų profesionalų lyga keletą metų sėkmingai sekė. 1992 m. Filmas “Jų savijauta”, kuriame vaidina Tomas Hanksas ir Geena Davis, buvo grindžiamas lygiu ir kai kuriomis jo spalvingesnėmis figūromis.

1942 m., Kadangi II pasaulinio karo metu buvo išplėsti nedidelės lygos beisbolo komandos, Čikagos kubikų savininkas ir kramtomosios gumos meistras Philip Wrigley bijojo, kad pagrindinės lygos komandos gali padaryti tą patį. Jis finansavo mokslinius tyrimus, siekdamas rasti sprendimą, ir atsakymas buvo sukurti visų moterų profesionalų lygą, kad kariuomenėje būtų gyvas beisbolas. Pagrindinės lygos nebuvo uždarytos, tačiau “All American Girls Softball” lygos pradžia 1943 m. Buvo ta pati.

Per pirmuosius kelerius metus “AAGSL” perėjo keletą pavadinimų pakeitimų, nes jai pasisekė ir įgijo daugiau. Žodis “Beisbolas” pakeitė “Softball”, kad padėtų atskirti jį nuo daugelio mėgėjų futbolo rungtynių, tada jis buvo pakeistas į “Ball” ir galiausiai grįžta į “Beisbolą”. Apie 1950 m. Lyga atsisakė podiumo pompinimo ir pradžios Mesti į rankas kaip vyrai.

Kadangi didžioji dalis žaidėjų, kuriuos rengė lygos, buvo iš futbolo rungtynių komandų, buvo prasminga naudoti futbolo žaidimus. Vadovai norėjo išlaikyti gyvą žaidimą, todėl jie grįžo į grįžtamą gumą ir naudojo devynius žaidėjus lauke, o ne 10-aisiais. Jie taip pat sukūrė vyrų boso taisykles, leidžiančias šaudyti ir pavogti.

Pradžioje buvo pasirinktos keturios ne pagrindinės lygos miestai: “Rockford”, “Illinois”, “South Bend”, “Indiana” ir “Racine” bei “Kenosha”, Viskonsinas, kurių kiekvienas buvo 15 žaidėjų, vadybininkas, verslo vadovas ir moterų kapitonas. Vyriški sporto skaitmenys buvo naudojami kaip vadovai, norėdami išprovokuoti visuomenės smalsumą. Atlyginimas už žaidėjus buvo nuo 45 iki 85 USD per savaitę, o visi žaidėjai turėjo lankyti žavesio mokyklą kiekvieną dieną po praktikos.

Pirmas moterų profesionalus beisbolo žaidimas buvo žaidžiamas 1943 m. Gegužės 30 d., O Racine laimėjo pirmąjį čempionatą. Pirmasis sezonas buvo sėkmingas, 176,612 lankytojų. Lygos populiarumas tęsėsi kelerius metus po karo, o 1948 m. Pasiekė 910 000, kai ten buvo 10 komandų. Komandos vadovai perėmė nuosavybės teisę į lygą po 1950 m. Sezono, o palūkanos pradėjo mažėti. Lygybė nutraukė veiklą po 1954 m. Sezono.

Pradžia

Pavadinimo pakeitimai

Taisyklių pakeitimai

Nustatymas

Pradžios pabaiga