Idealus širdies ritmas

Kad gyvas kraujas būtų tiekiamas visiems kūno organams ir audiniams, jūsų širdis turi būti pastovaus greičio ribose, kad būtų pakankamai laiko užpildyti tarp širdies plakimų, tačiau leis jam pakankamai įveikti, kad atitiktų kūno poreikį kraujui Srautas Norint pasiekti idealų santykį, kuris užtikrina pakankamai dažnų širdies plakimą, tačiau leidžia pakankamai laiko užpildyti, bus nustatytas idealus širdies ritmas.

Širdies ciklas

Įprastu širdies ciklu kraujas užpildo širdį, grįždamas į priėmimo kamerą, vadinamą atriumu, kai ji praeina iš savo kūno per veną. Nedidelis jūsų antsvorio susitraukimas tada stumia kraują į didesnes siurbimo kameras, vadinamas skilveliais. Galingi skilvelių susitraukimai priverčia kraują iš širdies, per arterijas, tiekdami deguonį ir maistinę medžiagą, tiekiančią kraują į ląsteles ir audinius visame kūne.

Idealus poilsio širdies ritmas

Poilsio metu, kai jūsų organizmo darbo krūvis yra mažas, maistinių medžiagų ir deguonį pernešančio kraujo paklausa yra maža. Širdies susitraukimų dažnis, matuojamas pagal šią sąlygą, vadinamas ramybės širdies ritmu. Remiantis Amerikos žurnalo “Physiology” paskelbtais tyrimais, vidutinė raumeningumo širdies susitraukimų dažnis suaugusių moterų yra maždaug 65 kartus per minutę, o vyrų – 52 kartus per minutę. Atsižvelgiant į amžiaus, dydžio ir fizinio krūvio dydžio pokyčius, normalią normą reikėtų laikyti širdies ritmui, kuris patenka į penkis ar šešis smūgius aukščiau ar žemiau šių vidurkių.

Maksimalus širdies ritmas

Kai pradedate reikalauti daugiau savo kūno, kai naudojate, raumenų ir kitų organų kraujotakos paklausa labai padidėja. Tam reikia širdies ritmo padidėjimo, kuris, vartojant maksimalią galią, vadinamas jūsų maksimalia širdies susitraukimų dažniu. Paprasta ir paprasta formulė jūsų maksimaliam širdies susitraukimų dažniui nustatyti yra nuo jūsų skaičiaus 220 atimant dabartinį amžių. Jei jums 25 metai, jūsų maksimalus širdies ritmas turėtų būti 195 kartus per minutę (220-25 = 195) .

Širdies ritmo atstatymas

Po intensyvaus treniruotės, kai pasiekiamas maksimalus širdies ritmas, laikas, per kurį padidėjęs širdies ritmas grįš į normalią būseną – širdies ritmo atstatymo laikas, gali suteikti papildomą širdies ir kraujagyslių sistemos vertę. Naujajame žurnale “New England Journal” paskelbti tyrimai rodo, kad sveikų širdies susitraukimų dažnis turėtų sumažėti mažiausiai 12 smūgių per minutę, nes jis prailgina savo poilsio greitį.

Išmatuokite savo širdies ritmą

Paprasčiausias būdas išmatuoti širdies ritmą yra tai, kad regeneruoja arterinio kraujo tėkmės pulsaciją, kai ji važiuoja per arterijas tik po oda. Su kiekvienu širdies plakimu šiuose paviršiuose arterijose gali būti pulsacijos. Jūsų pulsas taip atspindės jūsų širdies ritmą. Dažniausiai naudojamos svetainės yra miego arterijose išilgai kaklo pusių ir radialinės arterijos ant vidinio paviršiaus riešų.