Kas yra natrio bisulfitas?

Jei kada nors perskaitėte pirmąsias penkis maisto pakuotės etiketėje esančius ingredientus, galbūt pastebėjote terminą “natrio bisulfitas”, ypač džiovintus vaisius arba takų mišinį. Tai natris, bet ne druska – tai maisto priedas, ir manoma, kad daugiau sieros nei natris. Ji turi daugybę pramoninių pritaikymų, tačiau ji taip pat yra populiarus konservantas ir balinimo agentas perdirbtų maisto produktų gamyboje.

Chemiškai kalbantis

Chemiškai natrio bisulfitas yra natrio, vandenilio, sieros ir deguonies derinys. Jis taip pat vadinamas natrio vandenilio sulfatu ir klasifikuojamas kaip sulfitas arba sieros pagrindu pagaminta cheminė medžiaga. Jo natūrali forma yra balti kristaliniai milteliai, bet tirpale išsilydo gelsva. Tai rūgštus, laikomas ėsdinančiu ir yra galingas reduktorius, naudojamas vandens valymui, tekstilės dažų paruošimui ir plėvelių plėtrai, tačiau dauguma žmonių yra labiau susipažinę su jo naudojimu kaip maisto priedu.

Maisto pramone

Natrio bisulfitas yra naudojamas siekiant išlaikyti spalvą ir slopinti bakterijų augimą vaisiuose ir daržovėse, kai kuriose jūros gėrybėse ir vynuose. Vienu metu buvo palankus produkcijos išsaugojimui, nes jis saugojo vitaminą C nuo suskaidymo, tačiau jis nebuvo mėsos, nes jis sunaikina vitaminą B1. Jis dažnai naudojamas kaip balinimo agentas miltuose ir grūduose, ir kaip tešlos kondicionierius, siekiant padidinti augimą ir išsaugoti duonos šviežumą. Natūraliai fermentuotuose produktuose natrio bisulfitas natūraliai atsiranda, todėl net vynai, pažymėti “be sulfitų”, vis dar yra nedideli.

Reglamentas

JAV maisto ir vaistų administracija mano, kad natrio bisulfitas yra saugus “kai naudojamas laikantis geros gamybos praktikos”. Draudžiama naudoti šviežią produkciją, skirtą žaliavai tiekti, arba bet kurioje mėsoje ar kituose maisto produktuose, kuriuose yra vitamino B1. Vienintelė išimtis yra žaliosios bulvės, pvz., Iš anksto supjaustytos bulvytės, kurias tiesiog kaitinaite orkaitėje. Greitai išpjaustos žaliosios bulvės rudos, o natrio bisulfitas nepadaromas dėl maistinių medžiagų. Bulvių pramonė teigia, kad tol, kol bus rastas geras pakaitalas, natrio bisulfito uždraudimas sunaikins jų verslą.

Jautrumas / alergija

Tokio griežto reguliavimo priežastis yra tai, kad ankstesnis liberalus natrio bisulfito vartojimas sukėlė daugybę reakcijų – FDA ištyrė daugiau kaip 500 alerginių reakcijų ir 13 mirčių, susijusių su priedu, prieš priimant reglamentą. Alergijos simptomai yra greitas širdies plakimas, dilgėlinė, veido ir liežuvio patinimas, nerimas ir vėmimas. Kai kurie žmonės nėra alergiški, tik jautrūs sulfitams, tačiau pasireiškia tokie patys simptomai, ypač astma, kurie gali patekti į anafilaksinį šoką. Vienintelis tirpalas tiems, kurie turi alergiją ar jautrumą sulfitams, yra visiškai išvengti sulfitų.