Etanolio rankų dezinfekavimo priemonių veiksmingumas

Šiandienos rankų dezinfekavimo priemonė yra įprasta akyse. Daugelis biuro darbuotojų šalia klaviatūros laikosi buteliuko. Mamos nešiokite ją savo vystyklų krepšeliuose. Mokytojai ją įdėjo į savo stalus. Kiekviename gydytojo kabinetuose ir ligoninėse yra tokios dozatoriaus. Pakartotiniai tyrimai parodė, kad rankų dezinfekavimo priemonės, kurių sudėtyje yra etanolio, veiksmingai užmuša virusus, tačiau kai kuriais atvejais muilas ir vanduo vis dar yra geriausias valiklis.

Bendra informacija

Etanolis, taip pat vadinamas etilo alkoholiu, dešimtmečiais buvo naudojamas rankose dezinfekuojant gelius, kremus ir putplastis. Daugumai rankų dezinfekuojančių medžiagų yra tam tikros etanolio formos, taip pat kitų cheminių medžiagų ar organinių medžiagų bei kvapiųjų medžiagų. Rankų santižeriai padeda išsaugoti vandenį, bakterijas žudo greičiau nei plaunant rankas su muilu ir vandeniu, taupydamos laiką ir suteikiant valymo galimybę, kai kriauklė nėra lengvai prieinama.

Užkirsti kelią šlapimui

2010 m. Amerikos Amerikos mikrobiologų draugijos atlikto tyrimo duomenimis, etanolio pagrindo rankų dezinfekavimo priemonės buvo žymiai veiksmingesnės pašalinant rinovirusą, virusą, kuris sukelia peršalimą, nei plauti muilu ir vandeniu. Šiame tyrime rezultatai buvo tokie patys, ar tiriamieji vartojo tirpalą, kuriame buvo 65 proc. Etanolio arba 80 proc. Etanolio. Šis tyrimas taip pat nustatė, kad rankos, valomos sanitarijais, liko dezinfekuotos maždaug keturias valandas. Kadangi perduodamas rankinis perdavimas yra vienas iš labiausiai paplitusių virusų platinimo būdų, ASM rekomenduoja naudoti etanolio pagrindu veikiančius rankų dezinfekavimo priemones, kad būtų išvengta peršalimo.

Maisto pernešantys patogenai

2008 m. Atliktame ASM tyrime buvo nustatyta, kad po 30 sekundžių ekspozicijos rankų dezinfekuojančiais rankomis dezinfekuojančiais etanoliais su priedais buvo veiksminga žudyti subrogated rotavirusą, poliovirusą ir norovirusą. Kita alkoholio pagrindo dezinfekavimo priemonė, kita vertus, išskyrė tik žmogaus rotavirusą. Kadangi norovirusas yra pagrindinė su maistu susijusių ligų priežastis Jungtinėse Amerikos Valstijose, ASM rekomenduoja naudoti maisto produktų tvarkytojams etanolio pagrindu veikiančius sanitarinius preparatus, kad būtų sumažintas šių virusų perdavimas. Vien tik etanolis gali greitai sunaikinti vegetatyvines bakterijas, pvz., Bacillus ir Clostridium, grybus ir apvynioti virusus. ASM tyrėjai naudojo 70% etanolio kaip veikliosios medžiagos dezinfekavimo priemonę.

Lyginant Sanitizers

Remiantis Ligos kontrolės ir prevencijos centrais, etanolio pagrindu veikiantys rankų antiseptikai, kurių sudėtyje yra 60-90 proc. Etanolio, labiausiai veiksmingi prieš dažnus patogenus. Taip pat atrodo, kad etanolio pagrindu veikiantys sanitariniai preparatai turi didesnį antimikrobinį poveikį prieš virusus, palyginti su izopropanoliu paremtu dezinfekavimo priemone.

Rekomendacijos

CDC vis dar rekomenduoja plauti rankas su muilu ir vandeniu, kad geriausiai valytų. Jei jūsų rankos yra akivaizdžiai purvinos arba užterštos organinėmis medžiagomis, jas reikia nuplauti muilu ir vandeniu. Sanitizers gali užmušti bakterijas, tačiau jie negali pašalinti nešvarumų ar nešvarumų, pvz., Muilo ir vandens. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naudodami rankų dezinfekavimo priemonę turite naudoti pakankamai, kad padėtų efektyviai dezinfekuoti visus rankų ir pirštų paviršius. Visada įsitikinkite, kad kaip veikliąją medžiagą naudojate rankų dezinfekavimo priemonę, kurioje bent 60 procentų etanolio yra. Vidutinėje rankų dezinfekavimo priemonėje yra apie 62 proc. Etanolio.