Vandens filtrai, kurie pašalina natrį

Jei turite didelio kraujospūdžio arba yra pavojus, gali būti susirūpinęs dėl natrio geriamajame vandenyje. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai įvertina, kad vienas iš trijų amerikiečių suaugusiųjų turi aukštą kraujospūdį. Vidutinis amerikietis kasdien sunaudoja 3 436 mg druskos, gerokai daugiau nei JAV medicinos ir humanitarinių paslaugų departamento rekomenduojama 2300 mg. Apie 5 procentus savo druskos kiekio gaunama iš virimo. Vandens filtro įdiegimas natrio pašalinimui gali padėti sumažinti jūsų druskos kiekį.

Šaltiniai

Druska patenka į jūsų geriamąjį vandenį per natūralius procesus, susijusius su lietingu ir erozija. Lietus yra šiek tiek rūgštus, kurio pH yra maždaug 5,6, paaiškina JAV geologijos tarnyba. Kai lietus patenka ant akmenų, jis pradeda susilpninti paviršių, išleidžiant druskas į aplinką. Druskos patenka į vandens telkinius per nuotėkį. Maždaug po dviejų trečdalių viešojo vandens tiekimo gaunama iš paviršinio vandens, tokio kaip ežerai ir upeliai, todėl druskos galimybė patekti į geriamojo vandens tiekimą.

Tipai

Turite keletą druskos filtravimo galimybių iš geriamojo vandens. Atvirkštinės osmozės sistemos filtruoja vandenį, jungdamos vandenį per pusiau pralaidžią membraną. Jis taip pat gali pašalinti organinius ir neorganinius junginius. Jonų mainų sistemos pakeičia natrį ir kitas chemines medžiagas kitoms neutralioms molekulėms. Kitas variantas – distiliavimas. Šis procesas apima vandens kaitinimą ir kondensuotų garų surinkimą. Kadangi druskos chemiškai sunkesnės nei vanduo, jie netapo garo dalimi.

Apsvarstymai

Kiekviena vandens valymo sistema turi savo privalumų ir trūkumų. Nors atvirkštinės osmozės sistemos pašalina natrį, jas reikia reguliariai prižiūrėti optimaliai. Jonų mainų sistemoms taip pat reikalinga priežiūra, kad būtų išvengta bakterijų atsiradimo sistemoje. Destiliacija, nors ir labai efektyvi, reikalauja elektros energijos. Sistema gamina švarų vandenį lėtai, o tai gali būti netinkama visais atvejais.

Vandens minkštikliai

Vandens minkštikliai yra konfliktas tarp minkšto vandens ir natrio neturinčio vandens. Galite įdiegti vandens minkštiklį, kad pašalintumėte kalcio ir magnio perteklių iš savo vandens, paaiškina Nacionalinis sanitarijos fondas. Tačiau minkštinantis vanduo pakeičia kalcio ar magnio jonus natriu ar kaliu. Kuo tvirtesnis jūsų vanduo, tuo daugiau natrio bus jūsų geriamasis vanduo, pataria Mayo klinika. Nors suma yra minimali, vis tiek gali kelti susirūpinimą, jei esate dietos su mažu druskos kiekiu.

Prevencija / Sprendimas

Jūsų geriausias sprendimas gali būti dviejų tipų vandens valymo sistemų naudojimas. Jei kietasis vanduo yra problema, įdiekite vandens minkštiklį, o tik karštu vandeniu, o ne šaltu vandeniu, kad jūsų virtuvė ir geriamasis vanduo nepasikeistų. Norint toliau pašalinti natrį, galite įdiegti antrinį vandens valymo sistemą, kad pašalintumėte natrį ir kitus rūpesčius teršiančius komponentus. Jūsų namų gerinimo centras arba santechnikos specialistas gali pateikti papildomos informacijos apie tinkamą jūsų namuose įrengimą.