Cukrinių diabetų riebalų, angliavandenių ir baltymų santykis

Jei jums diagnozuotas diabetas, suprasite, kaip svarbu valgyti sveiką mitybą. Diabetas yra būklė, kai jūsų organizmas neteisingai gamina ar nenaudoja insulino. Be tinkamos insulino funkcijos, jūsų kūnas nesugeba reguliuoti cukraus kiekio kraujyje, dėl kurio atsiranda rimtų nervų, inkstų ir širdies problemų. Tinkama cukraus dieta yra subalansuota ir pagrįsta sveikais maisto produktais. Mityba naudoja porcijos kontrolę ir planavimą, kad padėtų valdyti gliukozės kiekį per dieną.

MedlinePlus teigimu, apskritai turėtumėte apriboti savo kasdienį riebalų kiekį iki maždaug nuo 20 iki 35 procentų visų kalorijų. Trys riebalų rūšys yra sočiųjų riebalų, trans-riebalų ir nesočiųjų riebalų. Jei sergate diabetu, vengti maisto produktų, kuriuose yra daug sočiųjų arba trans-riebalų. Tai apima mėsos ir kitus gyvūninius produktus, taip pat perdirbtus maisto produktus, tokius kaip margarinas. Rekomenduojama, kad kartu vartojate trans-riebalų, ir norėdami tai padaryti, turėsite perskaityti maisto produktų etiketes, kad sužinotumėte, kurie maisto produktai yra trans-riebalų. Nesočiosios riebalai yra sveikos riebalų formos ir jas reikia įtraukti į savo mitybą. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, nebuvo paskelbtos griežtos gairės dėl nesočiųjų riebalų kiekio, kurį turėtumėte valgyti, vietoj to rekomenduojama, kad geru nykščio principu būtų pasirinkti nepasotintus riebalus, jei įmanoma, per sotą. Geri sveikų riebalų formų šaltiniai yra žuvis, riešutai, augaliniai aliejai, liesa mėsa ir pupelės.

Baltymai yra svarbiausia sveikata. Pasak Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos, suaugusieji gauna apie 15 procentų savo kalorijų iš baltymų. Jame taip pat teigiama, kad Amerikos diabeto asociacija rekomenduoja apriboti baltymų suvartojimą iki maždaug 10 proc. Kasdienės kalorijų vartojimo žmonėms, sergantiems diabetu. Baltymai gaunami tiek iš augalų, tiek iš gyvūnų šaltinių, todėl geriausia pasirinkti baltymų, kurių sudėtyje yra sočiųjų riebalų. Daržovių šaltiniai, tokie kaip pupelės, riešutai ir sveiki grūdai, yra puikus šaltinis, užtikrinantis sveiką pluoštą, vitaminus ir mineralus.

Kai kalbama apie angliavandenius, sutelkite dėmesį į sveikas formas, kurios yra iš sveikų grūdų, vaisių, daržovių, ankštinių daržovių ir pieno produktų su mažu riebumu. Venkite maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug cukraus, ir rafinuotus angliavandenius, pavyzdžiui, baltą duoną ir baltus makaronus, nes jie sukelia glikozės kiekį kraujyje. Tikslią jūsų angliavandenių kiekį ir laiką turite įvertinti dietologas, kad per dieną nesukeltumėte gliukozės svyravimų.

Jūsų dietai reikia riebalų, baltymų ir angliavandenių, kad jūsų organizmas veiktų tinkamai, o geriausias būdas nustatyti tikslų jūsų kūno poreikių santykį yra konsultuotis su dietologu, tačiau bendras diabeto mitybos pagrindas teigia, kad dauguma jūsų Maisto pasirinkimas gaunamas iš vaisių ir daržovių, siekiant užtikrinti tinkamą pusiausvyrą tarp vitaminų, mineralų, skaidulų, fitonukus, sudėtingų angliavandenių ir sveikų riebalų ir baltymų.

Riebalai

Baltymas

Angliavandeniai

Apsvarstymai